07.09.2015. 13:23
Iepriekšējo divu gadu pasaules ranga līderi pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šīs sezonas rangā tagad ir 13. vietā, savukārt olimpiskās atlases rangā mūsu sportisti pakāpušies uz 12. pozīciju, liecina Starptautiskās volejbola federācijas dati.

Olimpiskās atlases rangam pagaidām ir visai nosacīta vērtība, jo galīgā lietu kārtība tiks noskaidrota 2016. gada 13. jūnijā, ņemot vērā katra dueta 12 labākos rezultātus. Kvalifikācijas reitinga olimpiskajā zonā (labāko septiņpadsmitniekā) mūsējiem šobrīd ir tikai 8 rezultāti, jo Jānis Smēdiņš savainojuma dēļ izlaida pusotru mēnesi, tikmēr citiem jau ieskaitīti 9-11 rezultāti. Pēdējās nedēļās vērojama Latvijas dueta augšupeja, kas droši vien turpināsies, jo mūsējie piedalīsies vairākos "Open" turnīros, kur nespēlēs visi labākie.

Kā jau ziņots, aizvadītajā nedēļas nogalē Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš izcīnīja 1. vietu Riodežaneiro "Open" un nopelnīja 500 ranga punktus. Pēc šī turnīra mūsējie pakāpās no 15. uz 13. vietu olimpiskās atlases rangā, kā arī pacēlās no 17. uz 13. vietu sezonas rangā.

Latvijas tagadējais otrs labākais duets Mārtiņš Pļaviņš / Haralds Regža sezonas rangā no 59. pozīcijas pacēlies uz 53. vietu, apsteidzot nu jau izjukušo pāri Mārtiņš Pļaviņš / Hermans Egleskalns (#60). Tikmēr sieviešu sezonas rangā no mūsējām kotējas Alise Lece / Marta Ozoliņa (#59) un Inese Jurone / Tīna Graudiņa (#80).

Izmantotie resursi:fivb.orgPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties