12.09.2015. 16:43
FIVB Pasaules tūres Soču „Open” posma ceturtdaļfināla mačā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šorīt ar 2-1 (21:16, 19:21 un 15:6) uzvarēja Polijas duetu Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalankjeviču, bet pēcpusdienā pusfinālā ar 2-0 (21:17 un 21:17) uzvarēja itāliešus Paolo Nikolai un Danieli Lupo.

Pirmā seta sākumā Latvijas pārim izdevās gūt četrus punktus pēc kārtas, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 7:4. Turpinājumā poļi samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr Samoilovs un Šmēdiņš līdz tehniskajam pārtraukumam atkal veica nelielu atrāvienu (12:9). Pēc pārtraukuma Latvijas pludmales volejbolistiem izdevās palielināt pārsvaru, kas ļāva setā svinēt gana pārliecinošu uzvaru ar 21:16.

Arī otrā seta sākumā cīņa ritēja punkts punktā, taču šoreiz Latvijas duetam izrāviens neizdevās, bet seta vidū piecus punktus pēc kārtas guva Kadziola un Šalankjevičs, izvirzoties vadībā ar 12:8. Pēc tehniskā pārtraukuma Samoilovam un Šmēdiņam neizdevās samazināt rezultāta starpību (10:14, 12:16), vēlāk latvieši prata pietuvoties līdz 16:17, tomēr atspēlēties nespēja (19:21). Trešā seta sākumā Samoilovs un Šmēdiņš ieguva trīs punktu pārsvaru (5:2), kas saglabājās līdz seta vidum (9:6), bet tad Latvijas duets guva sešus punktus pēc kārtas un triumfēja setā ar 15:6.

Mača sākumā Itālijas duetam izdevās izvirzīties vadībā ar divu punktu pārsvaru, tomēr itāliešu kļūdas ļāva Samoilovam un Šmēdiņam gūt trīs punktus pēc kārtas un pārņemt vadību (8:7). Pēc Šmēdiņa bloka rezultāts kļuva 10:8 latviešu labā, bet pirms tehniskā pārtraukuma uzbrukumā vēlreiz kļūdījās Lupo un Latvijas pāris panāca 12:9. Nikolai bloks un Šmēdiņa kļūda ļāva itāliešiem panākt neizšķirtu 15:15, tomēr drīz vien kļūdījās arī Itālijas duets, kas ļāva Samoilovam un Šmēdiņam atgūt vadību (17:15). Rezultātam esot 19:17, uzbrukumā kļūdījās arī Nikolai un nākamajā izspēlē Šmēdiņš nodrošināja uzvaru setā - 21:17.

Otrā seta sākumā pēc neveiksmīgi uzņemtas latviešu serves Lupo kļūdījās uzbrukumā (4:2), tomēr drīz pēc tam neveiksmīgi pāris uzbrukumos nospēlēja arī Latvijas pludmales volejbolisti. Līdz šim garākajā mača izspēlē punktu guva Samoilovs un Šmēdiņš, kas ļāva atjaunot neizšķirtu 5:5. Nikolai neprecīza piespēle ļāva Samoilovam nobloķēt Lupo un panākt 8:6, bet tehniskajā pārtraukumā latvieši devās pie 11:10. Ne bez veiksmes palīdzības un itāliešu kļūdas Samoilovam un Šmēdiņam izdevās gūt trīs punktus pēc kārtas (14:11), bet tad vēl viena gara izspēle noslēdzās Latvijas pāra labā - 16:12. Seta turpinājumā Latvijas komanda pārliecību vairs nezaudēja un svinēja panākumu setā ar 21:17.

Svētdien, plkst. 17.00 finālā Samoilovs un Šmēdiņš tiksies ar mājiniekiem Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu vai amerikāņiem Nikolasu Lusenu un Filu Dalhauzeru.

Izmantotie resursi:fivb.org