10.07.2015. 18:05
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Gštādes "Major" apakšgrupu turnīru noslēdza ar zaudējumu un palika otrajā vietā grupā. Šodienas mačā trijos setos tika atzīts itāliešu Danieli Lupo un Paolo Nikolai pārākums (21:18, 19:21, 13:15).

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš jau pēc pirmajām divām uzvarām apakšgrupā bija nodrošinājuši vietu nākamajā kārtā, taču zaudējums šodienas mačā viņus teorētiski vēl varēja nobīdīt uz trešo vietu. Spēle pret Itālijas pāri gan varēja noslēgties visai ātri, jo pašā sākumā traumu guva Daniele Lupo, taču pēc medicīniskā pārtraukuma viņš spēja cīņu turpināt.

Tobrīd rezultāts bija 4:2 itāliešu labā, un viņi spēja palikt vadībā arī līdz seta vidum. Spēle gan noritēja punkts punktā, taču seta izskaņā vairākus punktus guva Šmēdiņš, izšķirošajā sitienā kļūdījās Lupo, un Latvijas duetam uzvara ar 21:18.

Arī otro setu veiksmīgāk iesāka Itālijas duets, kurš šoreiz savu vadību saglabāja ilgāk. Tika panākts arī četru punktu pārsvars (13:9), taču, tuvojoties seta izskaņai, sekoja trīs kļūdu sērija, pēc kuras Šmēdiņa uzbrukums atgrieza vadību Latvijas pāri (18:17), tiesa, tikai uz brīdi, jo trīs punktus pēc kārtas guva itāļi, un Lupo pielika punktu setam ar 21:19.

Izšķirošajā trešajā setā rezultāts attīstījās ļoti līdzvērtīgi, taču pāris latviešu kļūdas un Nikolai prasme blokā ļāva itāliešiem iegūt pārsvaru 13:10. Ar veiksmīgiem uzbrukumiem Samoilovs un Šmēdiņš nedaudz atguvās, taču Lupo un Nikolai ieguvas divas mačbumbas. Pirmo Šmēdiņam izdevās atspēlēt, taču otro vairs ne, un zaudējums 13:15.

Līdz ar to Latvijas pāris atkāpās uz otro vietu grupā un nāksies cīnīties pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, kamēr Lupo un Nikolai jau nokārtojuši vietu astotdaļfinālā. Izslēgšanas maču kalendārs un pāri tiks paziņoti vēlāk.