07.12.2015. 11:22

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Nopietna gatavošanās olimpiskajai sezonai sāksies pēc trim nedēļām, pastāstīja Samoilovs. Viņš atzina, ka šosezon viss izvērtās ļoti veiksmīgi, lai gan sezonas sākumā pārinieks guva traumu un sākās olimpiskā kvalifikācija. Taču Šmēdiņš paspēja laicīgi atlabt, bet atlikušajā pus sezonā duetam praktiski izdevās nodrošināt dalību olimpiskajā turnīrā un ar trešo piegājienu uzvarēt Eiropas čempionātā.

Jaunās sezonas gatavošanās plānā Samoilovam ar Šmēdiņu īpašu izmaiņu nebūs, taču tiks ņemts vērā, ka svarīgi turnīri sāksies nevis aprīlī, bet gan jau marta pirmajā pusē Riodežaneiro risināsies "Grand Slam" sērijas pirmais posms.

Savukārt Šmēdiņš pateicās par atbalstu visiem, kas viņam palīdzēja pēc savainojuma. Uzreiz pēc traumas viņam sajūtas bija diezgan piezemētas, jo nebija skaidrības par ārstēšanās ilgumu un sportiskās formas atgūšanu. Tomēr viss izdevās veiksmīgi, lai gan duets pusotru mēnesi nespēlēja. Atgriešanās nebija viegla, taču Eiropas čempionu zelts ir kabatā, un pēc sezonas pirmās puses notikumiem tas ir pat vairāk nekā teicami, sacīja Šmēdiņš.

Olimpiskajās spēlēs nākamgad augustā startēs pa 24 duetiem vīriešiem un sievietēm. Vienu valsti katrā kategorijā varēs pārstāvēt ne vairāk kā divi pāri. Nolikums paredz, ka pie olimpiskajām ceļazīmēm tiks 15 labākie pasaules ranga dueti 2016. gada 13. jūnijā. Automātiska ceļazīme pienākas arī 2015.gada pasaules čempioniem un piecām komandām, kas nākamgad uzvarēs Kontinentālā kausa izcīņas turnīros savos kontinentos. Starpkontinentālajā finālturnīrā tiks noskaidroti vēl divi olimpiskie dueti. Viena vieta olimpiskajās spēlēs ir garantēta mājiniekiem Brazīlijas volejbolistiem, kuri gan pretendē uz otru ceļazīmi tāpat kā visi pārējie.

Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskās kvalifikācijas rangā pēc 2015.gada sezonas ieņem 5.vietu.Kuldīgas novada sporta skola, Sporta zāle, Dienesta viesnīca Kuldīgas novada sporta skola, Sporta zāle, Dienesta viesnīca Virkas 13, Kuldīga, Kuldīgas n., LV-3301
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties