28.07.2016. 13:42
Vadošie Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ar uzvaru sākuši Klāgenfurtē notiekošo "Major" sērijas turnīru. Pirmajā mačā latvieši ar 2-0 (21:17, 21:16) pārspēja Davidi Dal Molinu un Andrea Tomati no Itālijas.

Pirms došanās uz olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam vajadzēja aizvadīt vēl pēdējo turnīru Klāgenfurtes smiltīs. Pamatturnīrā vienu no tā favorītiem pirmie pretinieki bija Davide Dal Molins un Andrea Tomatis no Itālijas, kuri vakar pārvarēja kvalifikācijas barjeru.

Spēles ievadā dueti punktus krāja pārmaiņus, kad savas prasmes aizsardzībā nodemonstrēja kā Šmēdiņš, tā Samoilovs. Brīdi vēlāk Samoilovs tika pie eisa, panākot jau drošo 10:6. Pēc tehniskā pārtraukuma itāļi pusi no deficīta atspēlēja, bet tuvāk kādu laiku netika. Samoilovs likvidēja briesmas pie tīkla, atjaunojot četru punktu vadību (16:12). Brīdi vēlāk latvieši gribēja jau nospēlēt pārāk tehniski, kā saka, sapinoties meistarībā. Uzreiz sekoja nākamais nerealizētais uzbrukums, kā arī itāļu iespēja panākt neizšķirtu. Samoilovs atlētiski aizsardzībā glāba situāciju, pēc tam izcēlās arī ar bloku un no 17:16 panāca 19:16. Ar to bija gana, lai uzvarētu pirmo setu ar 21:17.

Otrais sets abiem pāriem sākās kā pa viļņiem. Te vieni pieļāva kļūdu uzbrukumā, te otri, mainoties iespējām būt vadībā. Pirmie pie divu punktu pārsvara tika Samoilovs un Šmēdiņš, panākot 7:5. Pirms tehniskā pārtraukuma itāļiem izdevās panākt neizšķirtu, bet latviešus tas īpaši neuztrauca. Pēc atpūtas Šmēdiņš neparocīgi uzservēja pa Dal Molinu, uz brīdi atjaunojot divu punktu pārsvaru. Sekoja divas Samoilova kļūdas uzbrukumā, vadību pārņemot itāļiem. Samoilovs uzreiz laboja savas kļūdas, atjaunodams divu punktu pārsvaru - 15:13. Itāļi paņēma pārtraukumu, bet pēc tā zaudēja vēl divus punktus un principā arī spēli. Samoilovs un Šmēdiņš droši nokārtoja lietas līdz galam, svinot uzvaru ar 2-0 (21:17, 21:16).

Otro spēli šodien spēcīgākais Latvijas duets aizvadīs plkst. 18:00 pēc Latvijas laika, tiekoties ar Vācijas pludmales volejbolistiem Kaju Matisiku un Aleksandru Valkenhorstu. Viņi savā pirmajā spēlē ar 0-2 (13:21, 22:24) piekāpās krieviem Oļegam Stojanovskim un Artjomam Jarzutkinam.