05.08.2015. 16:50
Jau rīt Beach Box ELKOR pludmales volejbola stadionā Brīvības gatvē 201 startēs Eiropas U-18 čempionāts pludmales volejbolā. Zēnu izlases galvenais treneris Genādijs Samoilovs un mūsu spēcīgāko meiteņu komandas treneris Aigars Birzulis pirms gaidāmā turnīra savu skatītāju priekšā savos komentāros ir visai piesardzīgi.

Eiropas jauniešu vecuma čempionāts Latvijā notiks pēc 19 gadu pārtraukuma. Puišu turnīrā mājiniekus pārstāvēs Mihails Samoilovs/Aleksandrs Nasonovs, Atvars Ozoliņš/Kristaps Šmits un Vladimirs Jančevskis/Ervīns Āboms. Savukārt meiteņu turnīrā cīnīsies Tīna Graudiņa/Paula Ņečiporuka, Elza Smilškalne/Linda Gramberga un Ieva Petrova/Annija Jurdža.

„Vienmēr esmu bijis optimists,” īsi nosaka Genādijs Samoilovs. „Ja nesanāks šajā turnīrā, sanāks vēlāk. Mans dēls Mihails un Aleksandrs Nasonovs ir spēlētāji ar ļoti labiem dotumiem, vienam augums ir divi metri, otram metrs un 95 centimetri. Viņiem ir visi dotumi, lai kļūtu par labiem spēlētājiem. Es ceru, ka mēs turpināsim strādāt arī pēc turnīra Rīgā. Man patīk puišu attieksme, ar to viss ir kārtībā. Man ir dažādas „fiškas”, kā padarīt viņus vēl labākus. Es dažbrīd viņiem dodu izpildīt dažādus „specnaz” vingrinājumus, tas stiprina raksturus. Ja viņi izturēs, tad viss būs kārtībā. Šie divi līdz šim ir izturējuši godam,” teic Samoilovs. Viņa teiktajā starp rindām var saklausīt, ka tieši uz duetu Samoilovs un Nasonovs viņš liek vislielākās cerības, taču arī abi pārējie dueti var sasniegt lielas lietas. „Labu darbu paveica izlases otrais treneris Lauris Iecelnieks, paldies viņam. Neslēpšu gan, ka pārējā četrotne, bez manis iepriekš minētājiem, gan neizturēja manu testu. Galvenokārt psiholoģisko, rakstura testu. Es augstu vērtēju, ja puiši parāda raksturu. Var sanākt, var nesanākt, bet raksturs ir jārāda,” atklāj Samoilovs.

Meiteņu izlases galvenais treneris Aigars Birzulis tikmēr pauž gandarījumu par paveikto sagatavošanās posmā. „Esam paveikuši labu darbu, taču vienmēr var labāk. Šādās situācijās nepadarīta darba sajūta būs vienmēr. Pēdējā turnīrā (EEVZA posmā) meitenes izskatījās diezgan atzīstami. Esmu pavērojis arī citu valstu komandas šeit treniņos Rīgā, zināms viedoklis ir radies. Izskatās, ka Nīderlandei ir laba komanda, Vācijai ir neslikta komanda, arī krievietes un šveicietes varētu būt labāko sešiniekā,” skaidro treneris. „Neslēpšu, ka mūsu favorītu pāris būs Graudiņa un Nečiporuka. Komanda mums ir kopumā ļoti jauna, kas šajā vecumā daudz ko izsaka. Arī mūsu otrā un trešā komanda ir konkurētspējīgas, tāpēc viss būs atkarīgs no pašu parādītā snieguma,” dienu pirms turnīra sākuma saka Birzulis.

Vietas uz goda pjedestāla un medaļas, lai dala sporta funkcionāri un līdzjutēji. Šīs vecuma grupas čempionāts tomēr ir tikai pirmais solis uz nopietnu pludmales volejbola spēlēšanu. Apmēram tāds ir abu izlašu treneru viedoklis.

Turnīrs Rīgā startēs jau ceturtdienas rītā un ilgs līdz svētdienai, kad tiks izspēlētas izšķirošās turnīra spēles.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties