01.08.2012. 19:10

Latvijas pludmales volejbolistu duets Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins trešdien Londonā ar 0:2 (10:21, 16:21) piekāpās ASV pārim Šonam Rozentālam/Džeikobam Gibsam D grupas trešajā spēlē. Tādējādi Latvijas duets grupā ierindojās 3.vietā un saglabā labas izredzes kvalificēties 1/8 finālam bez piedalīšanās papildus turnīrā.

Pirmais punkts tiek ASV pārim – bumba lido autā no Ruslana bloka, bet amerikāņi uzreiz ieservē tīklā. Ar nelielu handikapu priekšā turas pretinieki (1:3, 2:4), taču mūsējie amerikāņus nekur tālu neatlaiž. Īsā brīdī divas neveiksmīgas darbības uzbrukumā izpilda Sorokins, bet seko spēcīga Samoilova gremde – 4:6. Amerikāņi sāka izpildīt gremdserves, kuras mūsējie uzņēma gana veiksmīgi, bet nedaudz nepaveicās uzbrukumos, vairākas reizes bumbu sitot autā. Tehniskajā pauzē komandas devās pie 13:8 ASV dueta labā.

Pirmos divus punktus pēc pauzes guva ASV sportisti – vispirms Saša sit autā, tad pirmais eiss jeb punkts ar servi amerikāņiem šajā spēlē. Arī seta turpinājums neko pozitīvu nenesa – mūsējie regulāri pieļāva kļūdas uzbrukumā un pārliecinoši piekāpās ar 10:21.

Otrā seta sākums nesekmīgs– 0:2. Neveiksmes uzbrukumā turpināja vajāt Latvijas pāri un pie 3:6 Samoilovs/Sorokins pieprasīja pārtraukumu. Diemžēl arī pēc tā sekmes neuzlabojās un drīz rezultāta starpība sasniedz sešus punktus (4:10). Nelielā uzplaiksnījumā dažus punktus mūsējie atguva un tehniskajā pārtraukumā devās pie 9:12. Turpinājumā Samoilovs/Sorokins guva trīs punktus pēc kārtas, pietuvojoties līdz 12:14. Pie 13:15 Sorokins servē autā, tad seko kārtējās veiksmīgās epizodes amerikāņiem, bet mūsējie vēl pietuvojas līdz 15:18. Seta galotnē amerikāņi bija gana pārliecinoši, izcīnot otro panākumu D grupā – 2:0 (21:10, 21:16).