30.07.2012. 14:38

Otro uzvaru olimpiskā pludmales volejbola turnīra D apakšgrupā pirmdien izcīnīja Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins, kuri ar 2:0 (21:13, 21:10) viegli pārspēja Dienvidāfrikas Republikas duetu Frīdomu Čija/Grantu Goldšmitu. Tādējādi Samoilovs/Sorokins praktiski nodrošinājuši dalību izslēgšanas turnīrā.

Pirmo punktu mačā guva pretinieki, bet Samoilovs ar spēcīgu gremdi uzreiz panāca neizšķirtu. Pirmo reizi vadībā mūsējie izvirzījās pēc lieliskas Samoilova serves, kuru dienvidāfrikāņi uzņemt nespēja – 4:3. Pēc brīža ne bez veiksmes palīdzības iegūts jau četru punktu pārsvars (9:5). Sorokins lieliski nospēlēja blokā (10:5), tad vēl viena veiksmīga epizode un pie 11:5 pretinieki spiesti prasīt pārtraukumu. Uzreiz pēc tam Samoilovs ar viltīgu servi piespiež pretiniekus kļūdīties otro reizi mačā. Arī pirmā seta turpinājumā Čija/Goldšmits īsti nespēja rast pretargumetus mūsējo spēlei (14:7, 16:10, 18:12), lai gan atsevišķās epizodēs Čija uzbruka visai veiksmīgi. Seta galotnē lieliski pie tīkla nospēlēja Samoilovs (20:13), bet pēc tam ar labu bloku pārvērta uzvarā jau pirmo setbumbu – 21:13.

Otrā seta pašā sākumā Samoilovam/Sorokinam izdevās iegūt nelielu pārsvaru (3:1, 5:2), bet pēc brīža tablo vēstīja jau 7:2. Vēl vairākas veiksmīgas izspēles un 11:4 – jau tā nelielās šaubas par šīs spēles uzvarētāju faktiski bija dzēstas. Tehniskajā pārtraukumā abi dueti devās pie rezultāta 14:7 Latvijas pāra labā. Atlikušajā laikā mūsējie nedeva dienvidāfrikāņiem cerības panākt trešo setu (16:8, 17:9, 18:10). Deviņpadsmito punktu ar spēcīgu sitienu guva Samoilovs, Sorokins ar bloku uzreiz gūst divdesmito, bet punktu mačam pieliek pretinieki, kļūdoties otrajā piespēlē.

Uzvaru ar 2:0 (21:13, 21:10) svinēja Latvijas duets, praktiski nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā starp 16 labākajām komandām.

Grupas pēdējā spēlē trešdien Samoilovs/Sorokins tiksies ar D apakšgrupas favorītiem Džeikobu Gibu un Šonu Rozentālu (ASV), kuri olimpiskajā turnīrā izlikti ar ceturto numuru.

Otrā D grupas mačā mūsu nākamie pretinieki Gibs/Rozentāls tiksies ar Polijas duetu, kuru Samoilovs/Sorokins uzveica ar 2:1 (12:21, 21:15, 15:12).