28.07.2012. 13:49

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins sestdien olimpiskā pludmales volejbola turnīra D grupas pirmajā spēlē uzveica ar 9.numuru izliktos poļus Mariušu Prudelu un Gregoršu Fijaleku - 2:1 (12:21, 21:15, 15:12).

Pirmos divus punktus ar 16.numuru turnīrā izliktajam Latvijas duetam nodrošināja Ruslans Sorokins - vispirms bumba  izlidoja autā no poļu bloka, pēc tam Ruslans bloķēja pats. Pirmā seta turpinājumā pie 5:3 savā labā mūsējie pieļāva vairākas kļūdas, ļaujot pretiniekiem gūt sešus punktus pēc kārtas (5:9). Pie 6:11 mūsējie ņēma pusminūtes pārtraukumu, taču arī pēc tam poļi dominēja, gūstot vēl četrus punktus – 6:15. Pirmajā setā neko daudz mainīt Samoilovs un Sorokins vairs nespēja, lai gan vairākās epizodēs nospēlēja ļoti pārliecinoši – 12:21. Četras kļūdas servē neļāva cerēt uz izglābšanos.

Otro setu mūsējie sāka ļoti veiksmīgi, pēc Samoilova spēcīgās gremdes panākot jau 4:1, tad arī 6:2 un pārtraukums nepieciešams poļiem. Pēc brīža jau 10:4, tad arī 12:5 mūsējo labā, otrajā setā izdodas spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tehniskajā pārtraukumā dueti dodas pie 14:7 Aleksandra un Ruslana labā. Seta beigu daļā pie 17:11 nelielu pārtraukumu pieprasa Latvijas duets. Neizmantojuši divas setbumbas, mūsējie tomēr noslēdza setu savā labā – 21:15.

Arī izšķirošais sets veiksmīgāk iesākās Latvijas pārim (3:1, 4:2, 6:3), un tas piespieda pretiniekus pieprasīt pārtraukumu. Seta turpinājumā Samoilovs pārsteidza pretiniekus, gūstot punktu ar servi – bumba palika laukumā un 10:5! Poļi ieservē tīklā, tad raida bumbu ārpus laukuma un vēl vairāk pietuvina uzvarai mūsu duetu. Pirmo mačbumbu pārvērst uzvarā neizdevās, tāpat arī otro un trešo, ļaujot pretiniekiem pietuvoties līdz 14:12. Ar ceturto mēģinājumu viss izdevās – poļi raida bumbu autā un Latvijai pirmā uzvara olimpiskajā pludmales volejbola turnīrā – 12:21, 21:15, 15:12.

Apakšgrupas otrā cīņa Samoilovam/Sorokinam paredzēta pirmdien, kad pretiniekos būs ar 21.numuru izliktie Grants Goldšmids/Frīdoms Čiva no Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), bet grupas pēdējo cīņu latvieši aizvadīs trešdien, kad spēkosies ar amerikāņiem Džeikobu Gibu un Šonu Rozentālu, kuri izlikti ar ceturto numuru.