19.06.2016. 15:55

, LSM.LV - Sports

Samoilovam/Šmēdiņam izdevās revanšēties Brazīlijas pārim par zaudējumu pērn Gštādes turnīra finālā. Pērn Olštinā Samoilovs/Šmēdiņš piekāpās Čeruti/Šmitam cīņā par vietu pusfinālā.

Piekto reizi Pasaules tūres posmā Latvijas duets finālā spēlēja pret brazīliešiem un guva otro uzvaru.

Fināla pirmajā setā Latvijas pāris ilgstoši bija iedzinējos ar četru punktu deficītu, līdz vairāki Šmēdiņa bloki un teicama Samoilova spēle uzbrukumā ļāva panākt neizšķirtu 16:16 un pārņemt vadību. Savukārt otro setu labāk sāka Latvijas pāris un ieguva 8:2 pārsvaru pār Čeruti/Šmitu, kuri Olštinā uzvarēja pērn. Seta turpinājumā palielinājuši pārsvaru līdz 15:7, Latvijas spēlētāji pārvarēja nelielu krīzes brīdi un galotnē noturējās drošā vadībā.

Līdzšinējos divos sezonas "Grand Slam" posmos Riodežaneiro un Maskavā Samoilovs/Šmēdiņš nebija tikuši augstāk par dalītu 17.vietu. Iepriekš vienīgo uzvaru sezonā Samoilovs/Šmēdiņš maijā izcīnīja zemāka ranga "Open" kategorijas turnīrā Antālijā, Turcijā.

Iepriekš pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:1 (18:21, 21:18, 15:12) uzveica citu Brazīlijas pāri Gustavo Karvaljaešu/Saimonu Santušu. Pusfināls kļuva par trešo spēli pēc kārtas, kurā Samoilovs/Šmēdiņš zaudēja pirmajā setā, taču spēja pavērst cīņas ritējumu sev labvēlīgā gultnē.

Pirmajā izslēgšanas kārtā Samoilovam/Šmēdiņam pietika ar diviem setiem, lai gūtu uzvaru pār Brazīlijas pāri Rikardu Santušu/Andri Steinu (2:0), spēlē par vietu ceturtdaļfinālā trijos setos tika pieveikti ar ceturto numuru izliktie spāņi Pablo Erera/Adrians Gavira (2:1), savukārt vietu pusfinālā Latvijas duets nodrošināja spēlē pret Alvaru Filju/Vitoru Felipi (2:1), kuri bija viens no četriem Brazīlijas pāriem ceturtdaļfinālā.

Turnīrā ar sesto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš grupā uzveica grieķus Georgu Kociliani/Niku Zupani (2:0) un Itālijas duetu Aleksu Ranjēri/Adrianu Karambulu (1:2), bet pirmajā spēlē piekāpās Krievijas pārim Ruslanam Bikanovam/Jaroslavam Koškarevam (1:2).

Savukārt Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža zaudēja astotdaļfinālā, sacensības pabeidzot dalītā 9.vietā. Vēl vienam Latvijas duetam Rihardam Finsteram/Edgaram Točam turnīrs beidzās grupas kārtā. Finsters/Točs pamatsacensībās iekļuva pēc dalības kvalifikācijā, ko nepārvarēja Aleksandrs Solovejs/Toms Šmēdiņš.

Ar trim zaudējumiem trijās grupas spēlēs turnīru pabeidza vienīgais Latvijas sieviešu pāris Marta Ozoliņa/Alise Lece, ierindojoties dalītā 25.vietā.

Pēc vietas rangā startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs kvalificējās Samoilovs/Šmēdiņš, bet Pļaviņam/Regžam ceļazīmes iegūšanai atliks cerēt uz veiksmīgu startu nākamnedēļ Kontinentālā kausa izcīņā.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650