24.08.2014. 13:50
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pēc ilga pārtraukuma iekļuvuši "Grand Slam" turnīra finālā, kas pēdējo reizi izdevās šīs sezonas pirmajā posmā Šanhajā. Polijas pilsētā Stare Jablonki notiekošā turnīra pusfinālā latvieši ar 2:0 (22:20, 21:) uzveica austriešus Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu.

Samoilovs un Šmēdiņš turnīru sāka ar trīs pārliecinošām uzvarām, kas ļāva kvalificēties astotdaļfinālam. Tālāk sekoja nopietni poļu pārbaudījumi. Astotdaļfinālā latvieši grūtā trīs setu cīņā apspēlēja mājinieku labāko pāri Fijaleku un Prudelu, bet ceturtdaļfinālā uzveica Polijas otro numuru Kadziolu un Salankeviču. Veiksmīgi šo turnīru aizvadīja arī Klemenss Doplers un Aleksandrs Horsts, no grupas izkļūstot kā pirmie. Austrieši izcīnīja divas uzvaras sīvās trīs setu cīņās. Doplers ar Horstu astotdaļfinālā uzvarēja vāciešus Dolingeru un Flūgenu, bet ceturtdaļfinālā tika galā ar nīderlandiešu Numerdora un Varenhorsta pārbaudījumu.

Pusfināla favorīti bija latvieši, bet pirmajās izspēlēs cīņa bija ārkārtīgi līdzīga. Aleksandrs Samoilovs, uz kuru spēlēja pretinieki, pārliecinoši guva punktus ar māņu sitieniem, bet Jānis Šmēdiņš savu iespēju neizmantoja, sitot autā. Pirmie pie divu punktu pārsvara tika latvieši, veiksmīgi aizsardzībā nospēlējot Samoilovam (8:6). Pirms tehniskā pārtraukuma Dopleram ar Horstu izdevās lauzt cīņas gaitu, gūstot trīs punktus pēc kārtas - 11:10. Ilgi austrieši vadībā nepalika, Samoilovam atjaunojot minimālu pārsvaru. Līdz pat seta beigām cīņa ritēja punkts punktā, Latvijas duetam cenšoties atjaunot izšķirošo divu punktu pārsvaru. Pirmo setbumbu Samoilovs ar Šmēdiņu nespēja izmantot, bet ar otro piegājienu sets tika uzvarēts. Pēc veiksmīgas darbības aizsardzībā Samoilovs izsita bumbu bloks-auts, ļaujot latviešiem uzvarēt pirmo setu ar 22:20.

Otro setu ar diviem gūtiem punktiem sāka Latvijas duets. Drīz pēc tam blokā labi nospēlēja Jānis Šmēdiņš, panākot 4:1. Tas Austrijas pārim lika ņemt pārtraukumu. Pēc pārtraukuma ar bloku atbildēja arī Doplers, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Līdz tehniskajam pārtraukumam Latvijas pāris atjaunoja trīs punktu pārsvaru un pat palielināja to, pārliecinoši noslēdzot seta pirmo pusi - 12:9. Pēc pārtraukuma divas reizes lieliski pie tīkla nospēlēja Šmēdiņš, pietuvinot Latvijas duetu turnīra finālam - 15:10. Uz brīdi Doplers ar Horstu atspēlējās, bet tad izšķirošo izrāvienu ar vairākiem eisiem veica latvieši, izcīnot uzvaru ar rezultātu 21:17.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš finālā mērosies spēkiem ar brazīļiem Pedro Salgado un Alvaro Filju, kuri otrā pusfinālā ar 2:1 (21:17, 11:21, 15:12) apspēlēja amerikāņus Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu. Spēles sākums plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.