28.06.2014. 14:57
Cīņas Stavangeras "Grand Slam" turnīrā noslēguši Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvieši astotdaļfinālā spraigā trīs setu cīņā ar 1:2 (18:21, 22:20, 18:20) piekāpās spāņiem Pablo Ereram un Adrianam Gaviram, turnīru noslēdzot ar izcīnītu devīto vietu.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri šosezon raduši iesaistīties izslēgšanas turnīrā vien no otrās kārtas, šajā turnīrā savā grupā ieņēma otro vietu, kas lika aizvadīt sešpadsmitdaļfināla spēli pret Polijas pludmales volejbolistiem Pjotru Kantoru un Batošu Lošiaku. Šis Polijas duets savā grupā spēja uzvarēt tikai vienu spēli, ieņemot trešo vietu tajā.

Spēle iesākās ar ciņu punkts punktā, nevienam no pāriem nespējot uzreiz iegūt iniciatīvu. Pie rezultāta 5:5 latviešiem padevās 5:0 izrāviens, kas izšķīra pirmā seta likteni (10:5). Līdz tehniskajam pārtraukumam Samoilovs ar Šmēdiņu vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, kas bija sasniedzis jau septiņus punktus - 14:7. Kantors un Lošiaks ne uz brīdi nespēja saasināt spēli, kas Latvijas duetam ļāva viegli uzvarēt pirmo setu ar rezultātu 21:12.

Otrā seta sākumā Polijas pāris kādu laiku spēja turēt līdzi latviešiem, bet ar laiku sāka parādīties kļūdas uzbrukumā, kas atkal divu punktu pārsvaru deva Samoilovam ar Šmēdiņu (7:5). Līdzīgi kā pirmajā, arī otrajā setā līdz tehniskajam pārtraukumam Kantors ar Lošiaku bija salūzuši. Kļūdas uzbrukumos lika nonākt iedzinējos ar sešu punktu deficītu. Jāuzteic arī latviešu labā spēle aizsardzībā, kas ļāva pietuvoties samērā vieglai uzvarai (14:8). Latvijas pludmales volejbolisti droši aizvadīja setu līdz galam, uzvarot tajā ar rezultātu 21:15 un visā mačā ar 2:0.

Samoilova un Šmēdiņa pretinieki astotdaļfinālā Erera un Gavira izcīnīja trīs uzvaras un pirmo vietu E grupā, pārliecinoši sakaujot arī Mārtiņu Pļaviņu un Aleksandru Soloveju. Tikmēr Samoilovs un Šmēdiņš, labi iesildījušies pret poļiem, bija gatavi sasniegt kārtējo turnīra ceturtdaļfinālu.

Šī mača pirmajās četrās izspēlēs pāri punktus guva pārmaiņus, bet tad iniciatīva un trīs punkti pēc kārtas atnāca Samoilovam ar Šmēdiņu (5:2). Atšķirībā no Polijas dueta spāņi neļāva latviešiem veikt vēl lielāku izrāvienu. Spēle izlīdzinājās, bet īsi pirms tehniskā pārtraukuma Ereram ar Gaviru izdevās atspēlēt nelielu deficītu un panākt izlīdzinājumu - 10:10. Vēl viens neliels lūzums spēlē notika īsi pirms seta izskaņas, kad ar 17:15 vadībā izvirzījās Spānijas duets. Ar šo nelielo pārsvaru Ereram ar Gaviru pietika, lai uzvarētu pirmo setu - 21:18.

Otrā seta sākumā spēle gāja kā pa viļņiem, te vienam, te otram pārim iegūstot minimālu vadību. Pirmo izrāvienu šoreiz veica spāņi, no 4:5 panākot 7:5. Uzreiz gan sekoja tāda pati Samoilova un Šmēdiņa, un jau 8:7 latviešu labā. Pēc tehniskā pārtraukuma cīņa ritēja punkts punktā līdz seta izskaņai. Latvijas pludmales volejbolisti pirmie tika pie setbumbas, bet nespēja gūt izšķirošo punktu. Tas izdevās nākamajā reizē, kas nozīmēja, ka uzvarētājs tiks noskaidrots trešajā setā - 22:20.

Trešajā setā nedaudz labāk laukumā darbojās Erera un Gavira, līdz tā vidum iegūstot divu punktu pārsvaru (8:6). Samoilovs un Šmēdiņš nedomāja padoties, ar raksturu un cīņassparu laužot spēli. Latvijas duets guva četrus punktus pēc kārtas, nonākot vien soļa attālumā no uzvaras (12:10). Priecāties gan bija pāragri, jo spāņi uzreiz prata atjaunot ne vien līdzsvaru uz rezultāta tablo, bet arī atgūt vadību. Tomēr pie pirmās mačbumbas pamanījās tikt Latvijas duets, bet līdzīgi kā otrajā setā nespēja šo iespēju realizēt. Samoilovs un Šmēdiņš kopumā neizmantoja četras mačbumbas, piedzīvojot zaudējumu trešajā setā ar 18:20.

Līdz ar to līdzīgi kā Mārtiņam Pļaviņam un Aleksandram Solovejam, arī Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam šis "Grand Slam" posms ir noslēdzies, izcīnot devīto vietu.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222