24.08.2014. 18:57

, LSM.LV - Sports

Samoilovs/Šmēdiņš savā sezonas otrajā "Grand Slam" posma finālā ar 1:2 (21:15, 17:21, 12:15) piekāpās brazīliešiem Pedru Salgadu/Alvaru Filju, kuri bija izlikti ar 7. numuru.

Turnīrā ar 5. numuru izliktais Latvijas duets pirmajā setā pēc saspringtāka sākuma pārņēma vadību un seta vidū jau iekrāja drošāku pārsvaru, ko veiksmīgi nosargāja. Savukārt otrajā setā neveiksmīgs vidusposms ļāva Latvijas pāra pretiniekiem iegūt lielāku pārsvaru, ko vēlāk vairs neizdevās likvidēt. Trešajā setā Samoilovs/Šmēdiņš neveiksmīgi sāka cīņu, ļaujot pretiniekiem panākt 8-3, un turpinājumā Brazīlijas pāris vairs uzvaru neizlaida.

Par otro vietu Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 720 reitinga punktu un 43 000 dolāru no vīriešu un sieviešu sacensību 800 000 dolāru balvu fonda. Pirmajā svētdien aizvadītajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:0 pusfinālā uzvarēja austriešus Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu.

Sezonā līdz šim labākais panākums "Grand Slam" sacensībās Samoilovam/Šmēdiņam bija 2.vieta pirmajā posmā maija sākumā Šanhajā, Ķīnā. Samoilova/Šmēdiņa rēķinā bija arī viena uzvara, taču tā Meksikā tika gūta rangā zemākās "Open" līmeņa sacensībās. "Grand Slam" turnīru sezonu pludmales volejbolisti noslēgs septembra beigās Sanpaulu, Brazīlijā.

Samoilovs/Šmēdiņš tikai vienreiz šosezon "Grand Slam" sērijas turnīrā netika tālāk par grupas kārtu, kad jūlija pirmajā pusē dalīja 25.vietu Gštādē, Šveicē. Pirms tam posmā Stavangerā, Norvēģijā, viņi zaudēja astotdaļfinālā un dalīja 9.vietu, bet visos pārējos "Grand Slam" turnīros duets spēlēja vismaz ceturtdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka Samoilovs/Šmēdiņš Polijā ceturtdaļfinālā uzvarēja Mihalu Kadzjulu/Jakubu Šalankeviču (2:0), bet pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā astotdaļfinālā uzveica vēl vienus mājiniekus Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu (2:1), kuri bija izlikti ar pirmo numuru.

Iepriekš ar trim uzvarām grupas kārtā Latvijas pāris garantēja iespēju izslēgšanas turnīru sākt otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Pārējās komandas, kas grupās nepalika pēdējās, cīņu turpināja izslēgšanas pirmajā kārtā. Grupā Latvijas pāris uzvarēja igauņus Kristo Kollo/Rivo Vesiku (2:0), mājiniekus Bartošu Losjaku/Piotru Kantoru (2:0) un ASV duetu Džeikobu Gibu/Keisiju Patersonu (2:0).

Tālāk par kvalifikāciju netika Haralds Regža/Armands Āboliņš un Ruslans Sorokins/Edvarts Buivids. Regža/Āboliņš zaudēja pirmajā kvalifikācijas kārtā, savukārt Sorokins/Buivids cīņā iesaistījās otrajā kārtā, kur cieta neveiksmi spēlē par vietu pamatturnīrā. Samoilovam/Šmēdiņam uzreiz bija garantēta dalība pamatsacensībās.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009