12.07.2015. 12:09
Gštādes "Major" turnīra finālā izdevies iekļūt Latvijas pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam. Latvieši pusfināla trešajā setā salauza nīderlandiešu Aleksandra Brūvera un Roberta Mjūvsena pretestību, svinot uzvaru ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:18, 15:12)

Latvijas un Nīderlandes duetam sestdien sanāca aizvadīt kārtīgu spēļu maratonu, aizvadot trīs mačus. Jāsaka, ka Samoilovam un Šmēdiņam ceļš līdz pusfinālam bija nedaudz vieglāks kā nu jau bijušajiem pasaules čempioniem. Aleksandrs Brūvers un Roberts Mjūvsens jau pirmajā kārtā smagā trīs setu cīņā apspēlēja ar pirmo numuru izliktos tautiešus Reinderu Numerdoru un Kristianu Varenhorstu, bet pēc tam izslēdza arī poļus Fijaleku un Prudelu, kā arī itāļus Nikolai un Lupo. Favorītu statuss gan nebija ne Latvijas, ne Nīderlandes duetam, kas lika gaidīt interesantu cīņu.

Nīderlandes duets spēli sāka servējot pa Aleksandru Samoilovu, kurš jau otrajā piegājienā pieļāva kļūdu. Jānim Šmēdiņam brīdi vēlāk padevās ļoti laba serve, ar kuru pretinieki īsti netika galā. Samoilovs tika pie iespējas panākt izlīdzinājumu un to paveica. Nīderlandieši turpināja regulāri pieļaut kļūdas uzbrukumā, kas pirmo reizi ļāva izvirzīties nopietnākā vadībā (8:5). Pēc nīderlandiešu pieprasītā pārtraukuma turpinājās līdzīga cīņa, kad vairākus uzbrukumus nespēja noslēgt Samoilovs. Līdz ar to tehniskajā pārtraukumā Latvijas duets devās ar vien minimālu pārsvaru (11:10).

Pēc tehniskā pārtraukuma minimālu vadību spēja iegūt Brūvers un Mjūvsens, bet tālāk netika. Ja uzbrukumā reizēm neveicās, tad aizsardzībā un blokā Samoilovs bija līmenī. Sākoties seta izskaņai, ar bloku izcēlās Mjūvsens, atjaunojot minimālu vadību (18:17). Pēc latviešu paņemtā pārtraukuma Nīderlandes duets ar veiksmes palīdzību tika arī pie pirmās setbumbas, kas tika atspēlēta. Otro, Jānim Šmēdiņam neizdevās izglābt, pirmajam setam noslēdzoties ar rezultātu 21:19 Brūvera un Mjūvsena labā.

Otrā seta ievadā latviešiem turpināja problēmas sagādāt nīderlandiešu sarežģītās planējošās serves, bet rezultātu tas īpaši neietekmēja, cīņai ritot punkts punktā. Līdz tehniskajam pārtraukumam biežāk minimāls pārsvars bija Nīderlandes duetam, bet tad latviešiem izdevās pārņemt vadību ar Šmēdiņa neatlaidību aizsardzībā. Viņam bija iespēja iegūt arī divu punktu pārsvaru, bet māņu sitienu paņēma Brūvers, vēlāk bumbu spēcīgi raidot otrā laukuma pusē. Pāri atpūtā devās pie rezultāta 11:10 Latvijas dueta labā. Ko Šmēdiņam neizdevās paveikt pirms pārtraukuma, to izdevās uzreiz pēc, pirmo reizi iegūstot divu punktu pārsvaru. Pēc Mjūvsena kļūdas rezultāts kļuva 14:11, bet tad atkal pēc serves bumba pārvēlās pāri tīklam, ļaujot nīderlandiešiem palikt spēlē. Brīdi vēlāk bloku uzlika Jānis Šmēdiņš, ar ko bija gana uzvarai pirmajā setā. Tā galotne tika nospēlēta bez kļūdām, Latvijas duetam uzvarot ar 21:18.

Līdz ar to mača liktenis izšķīrās trešajā setā. Tā sākumā nīderlandiešiem tika dota iespēja pārņemt minimālu vadību, bet tā vietā viņiem bija jāņem pārtraukums pie 1:3. Pēc pārtraukuma Samoilovam aizsardzībā nāca talkā veiksme, bumbai uzreiz atrodot vietu pretinieku laukuma pusē. Uzreiz pēc tam kļūdu piespēlē pieļāva Mjūvsens, rezultātam kļūstot ļoti patīkamam - 5:1. Latvijas duets dominēja laukumā, strauji tuvojoties uzvarai setā un visā mačā, bet cīņa vēl nebija galā. Aleksandram Samoilovam radās problēmas ar piespēles atdošanu Jānim Šmēdiņam, kas pretiniekiem ļāva sadeldēt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Seta izskaņā ar drošiem māņu sitieniem latviešiem izdevās noturēt iekrāto pārsvaru un svinēt uzvaru pusfinālā ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:18, 15:12).

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Gštādes "Major" turnīra finālā mērosies spēkiem ar otrā pusfināla uzvarētājiem, pasaules čempioniem no Brazīlijas Alisonu Cerutti un Bruno Oskaru Šmitu, kuri sagrāva itāļus Aleksu Rangjērī un Adrianu Karambulu ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:12). Finālspēles sākums šodien, plkst. 16:05 pēc Latvijas laika un tiešraidē būs vērojams LTV7 kanālā.MS GYM, SIA Jaunā 16, Jēkabpils, LV-5201
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties