08.06.2014. 13:58
Latvijas labākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien sasniedza Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta finālu, labāko divniekā iekļūstot otro gadu pēc kārtas.

Ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets pagājušā gada Eiropas čempionāta "zelta mača" atkārtojumā ar 2-1 (15:21, 21:16, 15:10) uzvarēja Pavlo Erreru un Adrianu Gaviru no Spānijas, kuriem ticis ceturtais numurs.

Ar labu spēli aizsardzībā Latvijas duets pirmā seta ievadā ieguva priekšrocības un izvirzījās vadībā ar 3:1, tomēr spāņi atbildēja ar trim pēc kārtas gūtiem punktiem. Nākamo priekšrocību pēc kļūdainas Šmēdiņa otrās piespēles ieguva Errera/Gavira, izvirzoties vadībās ar 7:4. Latvieši vairākās epizodēs labi darbojās aizsardzībā, tomēr spāņu duets bija ļoti pārliecinošs uzbrukumā, iegūstot vadību ar 11:6. Ar diviem pēc kārtas gūtiem punktiem Samoilovam/Šmēdiņam izdevās pietuvoties līdz 8:12, tomēr turpinājumā Erreras/Gaviras uzbrukums bija nemainīgi pārliecinošs, rezultātam kļūstot 16:9 spāņu labā. Latvieši laukumā darbojās ar lielu kļūdu procentu, it īpaši servju uzņemšanā, kas seta noslēgumā lika piedzīvot sakāvi ar 15:21.

Otrais sets iesākās ar Šmēdiņa kļūdu uzbrukumā, kas ļāva Spānijas duetam izvirzīties vadībā ar 2:0. Pēcāk divas lieliskas epizodes ar Šmēdiņu aizsardzībā ļāva panākt neizšķirtu 3:3. Cīņā līdzsvars saglabājās līdz rezultātam 6:6, bet tad Samoilovs/Šmēdiņš tika pie diviem punktiem pēc kārtas. Ar to pašu drīz vien atbildēja arī Errera/Gavira, panākot neizšķirtu 9:9, bet latviešu kļūdas divās nākamajās izspēlēs spāņiem dāvāja vadību ar 11:9. Divas veiksmīgas epizodes Samoilova izpildījumā latviešiem ļāva panākt neizšķirtu 11:11. Turpinājumā cīņa ritēja ļoti saspringti, nevienai komandai netiekot pie divu punktu pārsvara. Situācija mainījās brīdī, kad Samoilovs/Šmēdiņš panāca 17:15 savā labā. Vēlāk lielisks Samoilova bloks ļāva latviešiem izvirzīties vadībā ar 19:16, kas vēlāk ļāva uzvarēt setā ar 21:16.

Izšķirošā seta ievadā neviens no duetiem pie vērā ņemama pārsvara netika. Ļoti spraigā cīņā iespējas pārņemt iniciatīvu bija abiem pāriem, lielākoties vadībā ar viena punkta pārsvaru atrodoties latviešiem. Šmēdiņa veiksmīgā spēle blokā ļāva Latvijas pārstāvjiem pārņemt vadību ar 8:6, bet mirkli vēlā Samoilova uzbrukums deva trīs punktu pārsvaru. Spānijas sportisti turpinājumā pietuvojās līdz 9:10, tomēr divi sekmīgi Samoilova uzbrukumi atjaunoja trīs punktu pārsvaru latviešiem. Pārliecinošs sniegums seta izskaņā Samoilovam/Šmēdiņam atnesa uzvaru ar 15:10.

Pirms tam otrajā pusfināla mačā mājinieku favorīti Paolo Nikolai un Daniele Lupo, kuri izlikti ar trešo numuru, ar 2-0 (21:13, 21:19) uzvarēja Austrijas duetu Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kam ticis astotais numurs.

Fināls starp Latvijas un Itālijas duetiem risināsies svētdien plkst.18 pēc Latvijas laika.

Kā zināms, šis Latvijas duets ar trim uzvarām trīs spēlēs A apakšgrupā izcīnīja pirmo vietu, kas ļāva automātiski kvalificēties izslēgšanas spēļu otrajai kārtai jeb astotdaļfinālam. Tajā Samoilovs un J.Šmēdiņš piektdien ar 2-0 (21:12, 23:21) apspēlēja Krievijas duetu Konstantīnu Semjonovu un Vjačeslavu Krasiļņikovu, kuri bija izlikti ar augsto sesto numuru, bet ceturtdaļfināla mačā sestdien ar 2-1 (21:15, 16:21, 15:12) uzveica vāciešus Sebastjanu Fuhu un Larsu Flīgenu, kuriem ticis 16.numurs.

Vēl viens Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs piektdien nepārvarēja Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, tādejādi izstājoties no sacensībām. Ar 15.numuru izliktais Latvijas duets izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 1-2 (15:21, 21:17, 12:15) atzina speciālo ielūgumu jeb "wild card" saņēmušo mājinieku Mateo Čekīni un Mateo Martīno pārākumu, kuriem sacensībās ticis 32.numurs.

Līdz ar to Pļaviņam/Solovejam šis turnīrs noslēdzās ar kopējā vērtējumā ieņemtu dalītu 17.vietu.

Tikmēr zaudējumus visās trīs D apakšgrupas cīņās šonedēļ piedzīvoja Latvijas trešais duets Jānis Pēda un Toms Šmēdiņš, neiekļūstot izslēgšanas spēļu turnīrā. Pēda un T.Šmēdiņš Eiropas čempionātu noslēdza ar dalītu 25.vietu.

Eiropas čempionātā dāmām sestdien sacensībās triumfēja Nīderlandes duets Madeleina Mepelinka un Marlēna van Iersela, kuras izliktas ar sesto numuru. Finālmačā Nīderlandes sportistes ar 2-0 (21:17, 21:16) pieveica Tanju Goricanecu un Tanju Hiberli no Šveices, kuras bija izliktas vien ar 21.numuru.

Iepriekšējos piecos gados Latvija Eiropas čempionātos savākusi pilnu medaļu komplektu - 2009.gadā zeltu izcīnīja Inguna Minusa un Inese Jursone, gadu vēlāk bronzu ieguva Pļaviņš un J.Šmēdiņš, bet pērn J.Šmēdiņš ar Samoilovu izcīnīja sudrabu.

Pagājušā gada Eiropas čempionāta finālā Samoilovs un J.Šmēdiņš ar 0-2 (19:21, 17:21) zaudēja Erreram un Gaviram.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana