21.08.2014. 17:43
Polijas pilsētā Stare Jablonki notiekošo "Grand Slam" posmu pludmales volejbolā ar divām uzvarām sākuši Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri pirmajā spēlē ar 2:0 (21:18, 21:18) apspēlēja igauņus Kristo Kollo un Rivo Vesiku, bet otrajā tika galā ar mājiniekiem Bartošu Lošiaku un Pjotru Kantoru - 2:0 (21:14, 21:14)

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šo turnīru sāka ar spēli pret kaimiņiem igauņiem Kristo Kollo un Rivo Vesiku, kuri izlikti ar 28. numuru. Igaunijas duetam vakar izdevās pārvarēt kvalifikāciju un arī šodien tika parādīts labs sniegums.

Pirmā seta vidū Latvijas duetam izdevās izvirzīties vadībā ar 14:11, šo trīs punktu pārsvaru noturot līdz pat seta beigām - 21:18. Otrajā setā igauņi latviešus nekur projām nelaida. Samoilovs ar Šmēdiņu izvirzījās vadībā ar 10:8, bet pēc tam ļoti labi aizsardzībā nospēlēja Kallo, panākot izlīdzinājumu (10:10). Sīva cīņa ritēja līdz pat seta izskaņai, kurā pārāki tomēr bija Latvijas pludmales volejbolisti, gūstot panākumu setā ar 21:18 un visā mačā ar 2:0.

Otrajā šodien paredzētajā spēlē Samoilovam un Šmēdiņam bija jātiekas ar mājiniekiem poļiem - Bartošu Lošiaku un Pjotru Kantoru - kuri pirmajā spēlē ārkārtīgi sīvā trīs setu cīņā ar 2:1 (20:22, 21:19, 23:21) apspēlēja amerikāņus Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu.

Maču labāk iesāka Samoilovs ar Šmēdiņu, izvirzoties vadībā ar 3:1. Pie pirmās maiņas laukuma pusēm pretinieku sitienu bloķēja Samoilovs, palielinot rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Latvieši centās spēlēt uz Lošiaku, kurš bieži kļūdījās un ļāva Latvijas pārim iegūt labu pārsvaru (8:3). Līdz tehniskajam pārtraukuma rezultāta starpība sasniedza arī septiņus punktus, bet pēc tā poļi prata to sadeldēt līdz pieciem punktiem. Samoilovs un Šmēdiņš turpināja darboties lieliski kā uzbrukumā, tā aizsardzībā, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru pirmajā setā ar rezultātu 21:14.

Otrā seta sākumā Lošiakam ar Kantoru izdevās tikt pie minimāla pārsvara, bet to neizdevās palielināt. Pirmo nopietno izrāvienu veica Samoilovs ar Šmēdiņu, izvirzoties vadībā ar 10:7. Uzreiz pēc tam Lošiakam izdevās tikt pie eisa, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tehniskajā pārtraukumā pāri devās pie rezultāta 11:10 latviešu labā. Pēc atpūtas jaunu izrāvienu prata veikt Samoilovs ar Šmēdiņu, iegūstot izšķirošo sešu punktu pārsvaru (16:10). Turpinājumā Polijas duets vairs nespēja saasināt spēli, kas Latvijas duetam ļāva svinēt otro uzvaru šajā "Grand Slam" posmā - 2:0 (21:14, 21:14)

Grupu turnīra noslēgumā Samoilovam un Šmēdiņam būs jāspēlē pret ASV pārstāvjiem Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuri pēc zaudējuma Polijas pārim ar 2:0 (21:15, 21:15) pārspēja igauņus Kallo un Vesiku.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...Super Nova, sporta klubs Aviācijas 15, Rīga, LV-1057
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties