28.06.2014. 11:33
Cīņas Savangeras "Grand Slam" turnīrā sekmīgi turpina Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latviešiem izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā pārliecinoši izdevās apspēlēt poļus Pjotru Kantoru un Batošu Lošiaku, iekļūstot sacensību astotdaļfinālā - 2:0 (21:12, 21:15).

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri šosezon raduši iesaistīties izslēgšanas turnīrā vien no otrās kārtas, šajā turnīrā savā grupā ieņēma otro vietu, kas lika aizvadīt sešpadsmitdaļfināla spēli pret Polijas pludmales volejbolistiem Pjotru Kantoru un Batošu Lošiaku. Šis Polijas duets savā grupā spēja uzvarēt tikai vienu spēli, ieņemot trešo vietu tajā.

Spēle iesākās ar ciņu punkts punktā, nevienam no pāriem nespējot uzreiz iegūt iniciatīvu. Pie rezultāta 5:5 latviešiem padevās 5:0 izrāviens, kas izšķīra pirmā seta likteni (10:5). Līdz tehniskajam pārtraukumam Samoilovs ar Šmēdiņu vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, kas bija sasniedzis jau septiņus punktus - 14:7. Kantors un Lošiaks ne uz brīdi nespēja saasināt spēli, kas Latvijas duetam ļāva viegli uzvarēt pirmo setu ar rezultātu 21:12.

Otrā seta sākumā Polijas pāris kādu laiku spēja turēt līdzi latviešiem, bet ar laiku sāka parādīties kļūdas uzbrukumā, kas atkal divu punktu pārsvaru deva Samoilovam ar Šmēdiņu (7:5). Līdzīgi kā pirmajā, arī otrajā setā līdz tehniskajam pārtraukumam Kantors ar Lošiaku bija salūzuši. Kļūdas uzbrukumos lika nonākt iedzinējos ar sešu punktu deficītu. Jāuzteic arī latviešu labā spēle aizsardzībā, kas ļāva pietuvoties samērā vieglai uzvarai (14:8). Latvijas pludmales volejbolisti droši aizvadīja setu līdz galam, uzvarot tajā ar rezultātu 21:15 un visā mačā ar 2:0.

Turnīra astotdaļfinālā Samoilovu un Šmēdiņu gaida spēkošanās ar pieredzējušajiem Spānijas pludmales volejbolistiem Pablo Ereru un Adrianu Gaviru, kuri šajā turnīrā izlikti ar 12. numuru. Spēles sākums uz 4. korta paredzēts plkst. 13.30 pēc Latvijas laika.

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...