12.07.2015. 17:02
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Pasaules tūres «Major» sērijas posmā Šveices pilsētā Gštādā (Gstaad) izcīnīja sudraba medaļas. Sacensību finālā viņi gan ar 1-2 (16-21, 21-13, 10-15) piekāpās pasaules čempioniem Alisonam Čeruti un Bruno Šmitam no Brazīlijas.

  • Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz Gštādes «Major» turnīra finālu šodien
  • Graudiņa/Jursone izcīna CEV «Satellite» sērijas turnīra sudraba medaļas šodien

Pirms tam pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā ir izlikti ar 5. numuru, sīvā cīņā, kas risinājās gandrīz stundu, ar 2-1 (19-21, 21-18, 15-12) pārspēja Aleksandru Brūveru/Robertu Mēuvsenu (Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, 7.) no Nīderlandes, kuri šonedēļ Pasaules tūres rangā ieņem augsto 2. vietu.

Iepriekšējos divus gadus Samoilovs/Šmēdiņš Gštādā tik augstu nespēja tikt - 2013. gadā viņi ieņēma dalītu 5. vietu, bet pērn palika dalītā 25. vietā.

#GstaadMajor men final! @AlisoneBruno vs @SamoilovSmedins @FIVBWorldTour @volei @beachvolley_lv pic.twitter.com/uD4Q0cKSM8— Swatch Major Series (@SwatchMajors) July 12, 2015

Latvijas duets par izcīnītu otro vietu ieguva 720 reitinga punktus un 43 000 ASV dolāru prēmiju.

Teicamu dienu Samoilovs/Šmēdiņš aizvadīja sestdien, izcīnot trīs uzvaras trīs spēlēs. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā viņi divos setos ar 2-0 (21-16, 21-19) uzvarēja Hesusu Vilafanji/Džeksonu Enrikesu (Hesus Villafane/Jackson Henriguez, 27.) no Venecuēlas, revanšējoties viņiem par zaudējumu šosezon Lucernas «Open» posma grupu kārtā.

Samoilovam/Šmēdiņam šis ir pirmais kopīgais turnīrs kopš maija beigām, jo Jānis ir atguvies pēc traumas un atgriezies ierindā.

Pamatturnīrā 32 dueti bija sadalīti astoņās grupās. Katras grupas uzvarētāji iekļuva otrajā izslēgšanas kārtā, otro un trešo vietu ieguvēji spēlēja pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs noslēdzās.

trešdien kvalifikācijas kārtu neizdevās pārvarēt Mārtiņam Pļaviņam/Hermanam Egleskalnam un Rihardam Finsteram/Aleksandram Solovejam. Pļaviņš/Egleskalns tika līdz otrajai kārtai, kurā zaudēja spāņu duetam, turnīrā ieņemot dalītu 33. vietu un nopelnot 80 ranga punktus, bet Finsters/Solovejs zaudēja pirmajā spēlē Austrijas duetam un palika dalītā 41. vietā, tiekot pie 40 punktiem.

Gštādā risinās sezonas trešais «Major» sērijas posms, kura balvu fonds ir 800 000 ASV dolāru liels. Pirmie divi posmi notika Porečā (Horvātija) un Stavangerā (Norvēģija), taču Samoilovs/Šmēdiņš tajos nestartēja, jo Jānim jūnija sākumā tika veikta meniska operācija, pēc kuras viņš atguvās mēnesi, nespējot piedalīties arī pasaules čempionātā.

Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā vīriešiem ir astoņi «Open» kategorijas posmi, pieci «Grand Slam» kategorijas turnīri, trīs «Major» kategorijas turnīri, kā arī Nīderlandē aizvadītais pasaules čempionāts un sezonas finālturnīrs ASV. Visos turnīros volejbolisti cīnās par Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties