12.12.2013. 19:28

  • Samoilovs/Šmēdiņš DĀR turnīrā pieveic Pļaviņu/Soloveju šodien

Ar trešo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš otrajā sacensību mačā ar rezultātu 2-0 (21:15, 21:16) apspēlēja šveiciešus Jonasu Kislingu un Matsu Kovaču, kuri izlikti ar 19.numuru.

Pirmajā mačā Latvijas vadošais duets ar 2-0 (21:15, 21:16) pieveica citu pašmāju pāri Mārtiņu Pļaviņu un Aleksandru Soloveju, kuri turnīrā izlikti ar 14.numuru.

Pateicoties panākumam, Samoilovs/Šmēdiņš jau nodrošinājuši pirmo vietu C apakšgrupā, kas ļauj sacensības turpināt astotdaļfinālā.

Tikmēr Pļaviņš/Solovejs otrajā apakšgrupas spēlē ceturtdien ar 2-0 (21:12, 21:13) pārspēja poļus Dāvidu Popeku un Pāvelu Pelku, kuriem turnīrā ir 30.numurs.

Otro un trešo vietu ieguvēji apakšgrupā cīņu turpinās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, cīnoties par iespēju spēlēt astotdaļfinālā.

Apakšgrupu cīņas turpināsies piektdien.

Samoilovs un Šmēdiņš šajā turnīrā cīnās par iespēju gadu noslēgt pasaules ranga pirmajā pozīcijā. Lai to garantētu, viņiem nepieciešams sasniegt sacensību ceturtdaļfinālu. Pasaules rangā pašlaik Samoilova un Šmēdiņa pārsvars pār brazīliešiem Pedru Salgadu un Brunu Šmitu ir 250 punkti. Par uzvaru vienā «Open» sērijas turnīrā var iegūt 500 punktus, kamēr 250 punktus iegūst devītās vietas īpašnieki, bet piekto vietu izcīnījušie dueti tiks pie 350 punktiem.

Zīmīgi, ka šajā nedēļā Ministru kabinets lēma Samoilovam un Šmēdiņam katram piešķirt 12 750 latu naudas balvu par sezonas kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu, kaut šī pozīcija vēl nav garantēta.

Šosezon labākais Latvijas pāris ne tikai uzvarējis divos «Grand Slam» posmos, bet vēl divos cīnījies finālā, kā arī izcīnījis Eiropas čempionāta sudraba godalgas. Zīmīgi, ka arī Pedru un Brunu uzvarējuši divos turnīros un divos zaudējuši finālā.

Nākamajā sezonā no Latvijas pludmales volejbolistiem vienā pārī turpinās spēlēt vien Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet pārējie trīs dueti izveidojušies no jauna - olimpiskais medaļnieks Pļaviņš piesaistījis vienu no Latvijas labākajiem klasiskā volejbola meistariem Hermani Egleskalnu, Ruslans Sorokins cīnīsies ar vienu no talantīgākajiem Latvijas jaunās volejbola paaudzes sportistiem Edvartu Buividu, bet Toms Šmēdiņš apvienojies ar Jāni Pēdu.

Pļaviņš ar Soloveju vairākos turnīros kopā sacentās jau rudens pusē, bet uz Durbanu viņi devušies, lai nopelnītu vērtīgus ranga punktus nākamajai sezonai.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties