03.08.2014. 16:15

, LSM.LV - Sports

Spēlē par 3.vietu pirmais sets pagāja punkts punktā, līdz spraigā galotnē uzvaru izdevās nodrošināt austrāliešiem, kad Samoilovs uzbrukumā netrāpīja bumbu laukumā. Otrā setā izšķirošas bija pāris neveiksmīgas epizodes, pēc kurām Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 14:17 un stabili spēlējušie austrālieši, kas pirmoreiz "Grand Slam" turnīrā iekļuva trijniekā, turpinājumā pārsvaru nosargāja.

Samoilovs/Šmēdiņš Klāgenfurtē nodrošināja 560 reitinga punktu un 24 000 dolāru no turnīra 800 000 dolāru balvu fonda.

Iepriekš pusfinālā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ar 0:2 (14:21, 17:21) piekāpās brazīliešiem Alisonam Čeruti/Brunu Šmitam, kuri finālā tiksies ar Eiropas čempioniem itāliešiem Paolo Nikolai/Danieli Lupo.

Samoilovs/Šmēdiņš ceturtdaļfinālā pārspēja Vjačeslavu Krasiļņikovu/Konstantinu Semjonovu (2:0) un revanšējās Krievijas duetam par zaudējumu Maskavas "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā. Cīņā par vietu turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū Samoilovs/Šmēdiņš uzveica ASV duetu Džeikobu Gibu/Keisiju Patersonu (2:0).

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš grupas kārtā pārspēja kanādiešus Maveriku Haču/Kristianu Redmanu (2:0), Šveices duetu Filipu Gabatūleru/Mirko Gersonu (2:0), kā arī amerikāņus Džošu Haidenu/Traju Bournu (2:0). Grupu uzvarētāji uzreiz tika izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, bet komandas, kas grupā nepalika pēdējās, cīņu turpināja izslēgšanas pirmajā kārtā.

Iepriekšējos sešos "Grand Slam" turnīros Samoilova/Šmēdiņa lielākais panākums bija četras reizes sasniegts ceturtdaļfināls. Veiksmīgākais Samoilovam/Šmēdiņam bija sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs maija sākumā Šanhajā, kur viņi ieguva otro vietu.

Jau vēstīts, ka pamatsacensībās neiekļuva Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs kuri zaudēja vienīgajā spēlē kvalifikācijā. Cīņā par vietu pamatsacensībās Latvijas duets otrajā kārtā piekāpās francūžiem Jusefam Krū/Eduāram Roulansonam (0:2).