31.07.2015. 16:28
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien palika nepārspēti Klāgenfurtē notiekošā Eiropas čempionāta finālposma grupu spēlēs, izcīnot trešo uzvaru trīs cīņās.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Noslēdzošajā grupu turnīra mačā ar otro numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (21:17, 21:18) pārspēja ar 15.numuru izliktos itāļus Aleksi Ranjēri un Adrianu Karambulu, kuri šosezon tikuši pusfinālā divos "Major" kategorijas turnīros.

Pirmajā setā nevienam pārim nebija izteikta pārsvara, līdz seta izskaņā veiksmīgāk spēlēja Latvijas duets. Arī otrajā setā mačs sākumā ritēja punkts punktā, taču spēles nogriežņa beigās atkal veiksmīgāki bija Samoilovs un Šmēdiņš.

Kā ziņots, pirmajā turnīra mačā Samoilovs un Šmēdiņš trešdien ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:19) uzveica vietējos Austrijas sportistus Aleksandru Hūberu un Robinu Zeidlu, bet ceturtdien ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:14) saspringtā cīņā pieveica spāņus Fransisko Alfredo Marko un Kristiānu Garsiju, kuriem sacensībās ticis 18.numurs.

Arī itāļi pirms tam bija izcīnījuši divas uzvaras, vispirms ar 2-0 (21:12, 21:17) droši uzvarot Marko un Garsiju, bet pēc tam ar 2-1 (16:21, 21:14, 15:10) apspēlējot arī Hūberu un Zeidlu. Tādējādi viņu un Samoilovs/Šmēdiņš savstarpējais mačs bija cīņa par pirmo vietu grupā, kurā pārāks bija Latvijas duets.

Līdz ar to Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas cīņas sāks no otrās kārtas - astotdaļfināla - un nākamo dueli aizvadīs sestdien, bet itāļiem jau piektdien būs jācīnās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Eiropas čempionāta pamatturnīrā startē 32 dueti, kuri sadalīti astoņās grupās, pa četrām komandām katrā. Grupu uzvarētāji iekļūs uzreiz astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji spēlēs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kamēr grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties