10.05.2014. 00:59
Latvijas pludmales volejbola spēcīgākais pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien iekļuva Meksikā notiekošā Pasaules kausa izcīņas «Open» posma ceturtdaļfinālā, labāko astoņnieku līdz ar to sasniedzot visās trijās jaunās sezonas līdzšinējās sacensībās.

• Samoilovs/Šmēdiņš izcīna sudraba medaļas «Grand Slam» posmā 2014. g. 3. maijs

Ar otro numuru izliktais Latvijas duets izslēgšanas turnīra otrās kārtas mačā ar 2-0 (21:19, 21:18) uzvarēja spāņus Fransisko Alfredo Marko un Kristiānu Garsiju, kuri bija izlikti ar desmito numuru.

Uzvaru latvieši izcīnīja par spīti tam, ka pirmajā setā bija nonākuši iedzinējos ar 13:18.

Ceturtdaļfināla maču Latvijas duets aizvadīs naktī uz sestdienu plkst.1 pēc Latvijas laika. Tajā viņiem pretiniekos būs šajā turnīrā jau reiz uzvarētie ķīnieši Čens Čeņs un Dzjaņs Li, kuri izlikti ar 18.numuru.

Pirms tam Samoilovs/Šmēdiņš uzvarēja visās trijās apakšgrupas spēlēs. Pirmajā mačā Samoilovs un Šmēdiņš ar 2-0 (21:8, 21:11) pārliecinoši apspēlēja meksikāņus Huanu Revueltu un Migelu Valdesu, kuriem šajā posmā ticis 31.numurs, pēc tam ar 2-0 (21:13, 21:14) pieveica ķīniešus Čeņu/Li, kuri izsēti ar 18.numuru, bet noslēdzošajā cīņā ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:11) pieveica argentīniešus Pavlo Bjanči un Huljanu Asadu, kuri izlikti ar 15.numuru.

Uzvara apakšgrupā Latvijas sportistiem bija devusi brīvu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Grupu turnīrā piedalījās arī Ruslans Sorokins un Edvarts Buivids, kuri bija izlikti ar 25.numuru. Ar vienu uzvaru trīs mačos viņi savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, izslēgšanas cīņām nekvalificējoties.

Vietu turnīra izslēgšanas spēlēs nodrošināja apakšgrupu labākie trīs pāri - pirmās vietas automātiski kvalificējās otrajai kārtai, kamēr otro un trešo pozīciju īpašnieki savā starpā aizvadīja izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Pagājušajā nedēļā Samoilovs/Šmēdiņš izcīnīja otro vietu sezonas pirmajā «Grand Slam» posmā, kas norisinājās Šanhajā.

Pagājušajā gadā Samoilovs un Šmēdiņš spēlēja sešu Pasaules kausa posmu finālos, izcīnot trīs panākumus.

Šosezon labākie vīriešu pludmales volejbola pāri aizvadīs pa deviņiem augstākās raudzes «Grand Slam» un zemākas kategorijas «Open» posmiem. Tāpat sezonas noslēgumā plānots arī «Grand Slam» fināls.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161