09.07.2015. 12:30
Uzvaru pirmajā spēlē pēc savainojuma sadziedēšanas izcīnījis pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš duetā ar Aleksandru Samoilovu. Viņi E apakšgrupas mačā Šveices pilsētā Gštādā Pasaules tūres «Major» turnīrā 2-1 (21:17, 19:21, 15:9) pieveica vāciešus Markusu Bekermanu un Larsu Flegenu.

Spēle ritēja 45 minūtes.

Latvijas pāris turnīrā izlikts ar 5. numuru, kamēr Vācijas duetam sacensībās 28. numurs.

Vēl šodien plkst. 17 Samoilovs/Šmēdiņš spēkosies ar turkiem Volkanu Gogtepi un Muratu Giginoglu, kuriem sacensībās 21. numurs. Viņi pirmajā mačā 0-2 (14:21, 15:21) atzina itāļu (12) Paolo Nikolai un Daniele Lupo pārākumu. 

Pēdējo divu gadu pasaules ranga līderiem Samoilovam/Šmēdiņam šis ir pirmais kopīgais turnīrs kopš maija beigām, kad viņi «Grand Slam» posmā Maskavā ieņēma dalītu 9. vietu. Pēc tā Šmēdiņam bija nepieciešama meniska operācija, kura tika veikta jūnija sākumā. Lai gan sākotnēji tika cerēts, ka atlabšanai būs nepieciešamas trīs līdz četras nedēļas, tomēr realitātē Šmēdiņš ierindā atgriezīsies pēc ilgāka laika. 

Sacensību kvalifikāciju nepārvarēja Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns, kuri tika līdz otrajai kvalifikācijas kārtai, bet Rihards Finsters/Aleksandrs Solovejs zaudēja jau pirmajā mačā.

Pamatturnīrsā 32 dueti sadalīti astoņās grupās. Katras grupas uzvarētāji iekļūs otrajā izslēgšanas kārtā, otro un trešo vietu ieguvēji spēlēs pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs noslēgsies. Izslēgšanas spēles notiks piektdien, bet cīņas par medaļām sestdien.

Gštādā risinās sezonas trešais «Major» sērijas posms, kura balvu fonds ir 800 000 ASV dolāru liels. Pirmie divi posmi notika Porečā (Horvātija) un Stavangerā (Norvēģija).

Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā vīriešiem ir astoņi «Open» kategorijas posmi, pieci «Grand Slam» kategorijas turnīri, trīs «Major» kategorijas turnīri, kā arī Nīderlandē aizvadītais pasaules čempionāts un sezonas finālturnīrs ASV. Visos turnīros volejbolisti cīnās par Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.Activ SPA, SIA, Filiāle Zolitūde Ruses 22, Rīga, LV-1029
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties