09.02.2017. 16:28

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pirmajā dienā cīnījās ar mainīgām sekmēm. Vispirms sīvā cīņā sanāca atzīt mājinieku Šona Rozentāla un Trevora Kraba pārākumu ar 0-2 (23:25, 23:25), bet otrajā mačā latvieši trīs setos ar 2-1 (21:16, 18:21, 15:10) pārspēja Mariušu Prudelu un Kačperu Kujavjaku no Polijas. Grupu turnīra noslēgumā latvieši mērojās spēkiem ar Ņikitu Ļaminu un Vjačeslavu Krasilņikovu no Krievijas, kuri divos setos pieveica poļus, bet trīs setos ASV pludmales volejbolistus.

Spēli labāk sāka krievi, pēc Ļamina bloka izvirzoties vadībā ar 4:2. Samoilovs nepārliecinoši darbojās uzbrukumā, kas varēja beigties ar nopietna deficīta iegūšanu četru punktu apmērā. Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, duetiem punktus gūstot pārmaiņus. Pirms tehniskā pārtraukuma Šmēdiņam fiksēja kļūdu piespēlē, rezultātam kļūstot pagalam nepatīkamam (8:12).

Pēc atpūtas dueti reti kļūdījās un, ja kļūdījās, tad šīs kļūdas izlaboja, nezaudējot punktus. Latvijas duetam bija ļoti laba iespēja sadeldēt deficītu līdz minimumam, bet Šmēdiņam neizdevās noteikumu robežās uzņemt bumbu. Brīdi vēlāk Samoilovam ar spēli aizsardzībā un Šmēdiņam ar servi izdevās salauzt pretiniekus, pārņemot vadības grožus savās rokās (17:16). Krievi paņēma pārtraukumu, bet tas neglāba situāciju. Īstajā brīdī Šmēdiņš ieservēja eisu, dodot Latvijas duetam divas setbumbas. Pirmo neizdevās realizēt, bet otro Šmēdiņš realizēja ar uzbrukumu bez bloka - 21:19.

Otrā seta sākumā abi dueti pabija minimālā vadībā, kopumā turpinot līdzvērtīgu spēkošanos. Krieviem bija iespēja iegūt divu punktu pārsvaru, latvieši atspēlējās vairākās epizodēs, bet galu galā Samoilovs raidīja bumbu autā (5:7). Uzreiz pēc tam Krasilņikovs varēja palielināt pārsvaru līdz trīs punktiem, bet arī raidīja bumbu autā. Kādu laiku punkti krājās pārmaiņus, bet tad ar veiksmes palīdzību pie eisa tika Ļamins, nospēlēja arī blokā, palielinot Krievijas dueta pārsvaru līdz četriem punktiem (12:8).

Situācija bija identiska kā pirmajā setā, nu tikai vajadzēja atspēlēties. Pēc tehniskā pārtraukuma spēle neuzlabojās. Šmēdiņš pēc ne tā labākā cēliena raidīja bumbu tīklā, rezultātam kļūstot 10:15. Ar tīkla palīdzību pie eisa tika arī Krasilņikovs, kas jau varēja sākt likt gaidīt trešo setu. Otrais noslēdzās ar Krievijas dueta uzvaru - 21:15.

Izšķirošo trešo setu ar 3:0 izrāvienu sāka latvieši, bet Ļamins uzreiz divus punktus atspēlēja. Drīz vien rezultāts kļuva arī neizšķirts (4:4). Latvijas duets saglabāja minimālu vadību un varēja arī to palielināt, bet pēc garas izspēles pie punkta tomēr tika krievi (7:7). Pēc pārtraukuma latviešiem izdevās gūt divus punktus, ar eisu izceļoties Šmēdiņam. Krievi reizēm aizsardzībā rādīja brīnumus, saglabājot labas izredzes uz uzvaru. Viņiem arī izdevās atjaunot līdzsvaru uz tablo, sākoties izšķirošajiem notikumiem mačā (11:11). Nākamajā izspēlē Ļamins neatņēma Samoilova uzbrukumu, bet uzreiz pēc tam Krasilņikovs raidīja bumbu tīklā (13:11). Ar to bija gana, lai nosargātu uzvaru trīs setu cīņā ar 2-1 (21:19, 15:21, 15:12).

Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš tika pie otrā panākuma trīs mačos un galu galā B grupā finišēja otrajā vietā aiz Krievijas dueta. Līdz ar to latviešiem visticamāk naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika vēl priekšā cīņa izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, pretiniekam noskaidrojoties pēc grupu turnīra noslēguma.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties