26.05.2013. 21:50
Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien sasniedza Argentīnas pilsētā Korrjentesā notiekošajā Grand Slam turnīra finālu.

Ar devīto numuru izliktais Latvijas duets pusfināla spēlē ar 2-1 (14:21, 21:17, 15:11) pieveica brazīliešus Pedru Salgadu/Brunu Šmitu, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Pirmo setu sekmīgāk uzsāka brazīliešu sportisti, tomēr seta vidū Samoilovs/J.Šmēdiņš pirmoreiz ieguva vadību setā, kad panāca 8:7 un pēc brīža arī 9:7. Šis kalpoja kā lūzuma brīdis, bet par labu Brazīlijas sportistiem, jo viņi ātri vien panāca jau 14:9 savā labā un drīz vien noslēdza setu ar 21:14.

Otrajā setā ritēja līdzīga cīņa, bet šoreiz no seta vidus savu pārsvaru lēnām stiprināja Samoilovs/J.Šmēdiņš un vēlāk svinēja panākumu ar 21:17.

Arī trešajā setā lēnām Samoilovs/J.Šmēdiņš lēnām ieguva pārsvaru un izcīnīja panākumu ar 15:11.

Latvijas sportistu pretinieki finālā noskaidrosies vēlāk svētdien, bet mačs par zelta medaļām sāksies plkst.1 naktī pēc Latvijas laika.

Latvijas sportisti Pasaules kausa posma pusfinālos spēlējuši vien pāris reizes. Pirms šī turnīra vienu reizi to bija paveicis Samoilovs ar Ruslanu Sorokinu, kuri 2009.gadā izcīnīja otro vietu posmā Norvēģijā.

Savukārt vairāk reižu tas izdevies J.Šmēdiņš ar Mārtiņu Pļaviņu. Tā 2010.gadā viņi izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta finālposmā un otro vietu Pasaules kausa posmā Marseļā. Tāpat viņi izcīnīja ceturto vietu 2011.gada pasaules čempionātā, trešo vietu Londonas olimpiskajās spēlēs un uzvarēja pērnās sezonas noslēdzošajā Grand Slam posmā, kas risinājās Polijā.

Pirms tam trīs apakšgrupas spēlēs latvieši palika nepārspēti, kas viņiem kā grupas uzvarētājiem automātiski ļāva kvalificēties izslēgšanas turnīra otrajai kārtai. Tajā Samoilovs/J.Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:18, 29:27) sestdien uzvarēja austriešus Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kuri bija izlikti ar 16.numuru. Savukārt ceturtdaļfinālā vēlāk sestdien ar 2-0 (21:9, 21:13) tika sagrauti Sebastjans Dolingers/Štefans Vindšeifs no Vācijas, kuriem ticis 13.numurs. Šis Vācijas duets iepriekš sacensībās pārspēja citus latviešus Tomu Šmēdiņu un Ruslanu Sorokinu.

Pirmo reizi vēsturē Latviju Pasaules kausa pamatturnīrā pārstāvēja uzreiz trīs vīriešu pāri, no kuriem divi izkļuva no savām apakšgrupām.

T.Šmēdiņš/Sorokins savā apakšgrupā trīs spēlēs tika pie vienas uzvaras, bet zaudējums izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā latviešiem lika ierindoties dalītā 17.vietā. Savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda piedzīvoja trīs zaudējumus un savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, pozīciju, dalību sacensībās noslēdzot ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Ja Samoilova/J.Šmēdiņa apakšgrupu varēja uzskatīt par vienu no iespējami vieglākajām, tad Pļaviņam un Pēdam bija viena no smagākajām grupām turnīrā.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz kvalificējās izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet grupu otrās un trešās vietas ieguvēji spēkojās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Apakšgrupu ceturto vietu ieguvēji dalību sacensībās noslēguši ar ieņemtu dalītu 25.vietu.

Sezonas pirmajos divos posmos, kas risinājās Ķīnā, abas reizes pamatsacensībās startēja vienīgi Samoilovs/J.Šmēdiņš, kuri arī bija guvuši Latvijas pāru līdz šim augstāko sasniegumu, kad "Grand Slam" posmā Šanhajā ierindojās dalītā devītajā vietā.

Pēc Argentīnas posma savu iepriekšējo sadarbību atjaunos Pļaviņš/J.Šmēdiņš, kuri dosies uz Brazīliju, lai piedalītos Pasaules kausa pludmales volejbolā finālposmā. Savukārt Samoilovs apvienosies ar Pēdu un tāpat kā T.Šmēdiņa/Sorokina duelis dosies uz Vāciju, kur Bādenes pilsētā risināsies šīs sezonas pirmais Eiropas čempionāta posms.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA