09.07.2015. 17:41
Sekmīgi Gštādes "Major" turnīru turpina Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri E apakšgrupas otrajā spēlē ar 2-0 (21:15, 21:11) pieveica labākos Turcijas pludmales volejbolistus Muratu Giginoglu un Volkanu Gogtepi. Ar divām uzvarām latvieši jau garantējuši vietu izslēgšanas spēlēs.

Pirmajā spēlē pēc ilgāka pārtraukuma Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš nerādīja to stabilāko sniegumu, kas ir saprotams, bet izšķirošajos brīžos tomēr spēja apspēlēt vāciešus Markusu Bokermanu un Larsu Flūgenu ar rezultātu 1-2 (21:17, 19:21, 15:9). Otrajā cīņā latviešu pretinieki bija turki Murats Giginoglu un Volkans Gogtepe, kuriem nebija lielu variantu spēlē pret itāļiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo. Jāsaka, ka latvieši šajā mačā noteikti bija favorītu statusā, bet to vajadzēja apliecināt arī laukumā.

Mača ievadā spēli veidoja tikai Latvijas volejbolisti, paši gūstot punktus un dodot tos pretiniekiem. Pirmo punktu guva Giginoglu, kurš ar bloku panāca 4:6. Latvijas duetam izdevās kādu laiku saglabāt trīs punktu pārsvaru, bet tad turki guva trīs punktus pēc kārtas, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Prieki gan bija īsi, jo latvieši uzreiz trīs punktus atguva, atpūtā dodoties pie labvēlīga rezultāta 12:9. Pēc tehniskā pārtraukuma turki nekādi nespēja apstādināt Samoilovu, kurš izdzēsa viņu iespējas uz panākumu pirmajā setā. Latvijas duets to uzvarēja ar rezultātu 21:15.

Otrais sets sākās ar diviem latviešu gūtiem punktiem un divām Giginoglu kļūdām, kas Latvijas duetam deva 4:1 vadību. Gogtepe ar eisu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet turki līdz vadībai tā arī netika. Sekoja Gogtepes kļūdu virkne, rezultātam kļūstot 11:7. Samoilovs un Šmēdiņš pārliecinoši dominēja laukumā arī pēc tehniskā pārtraukuma, rezultāta starpībai atkal sasniedzot sešus punktus (17:11). Seta izskaņā atkal nepārspējams bija Samoilovs, atnesot Latvijas duetam graujošu uzvaru setā ar 21:11, bet visā mačā ar 2-0 (21:15, 21:11).

Līdz ar to Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ar divām uzvarām garantējuši sev vietu izslēgšanas spēlēs, bet piektdien, plkst. 17:00 pēc Latvijas laika cīnīsies par pirmo vietu grupā ar itāļiem Paolo Nikolai un Danieli Lupo.

Izmantotie resursi:https://ch.swatchmajorseries.comBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties