01.08.2017. 09:36

Liela daļa vīru duetu šodien noslēgt grupu turnīru, kuru skaitā būs arī divi Latvijas pāri - Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Rihards Finsters/Edgars Točs. Katram no Latvijas duetiem šodien priekšā savs uzdevums, kuriem vienkāršāks, kuriem sarežģītāks.

Pirmie šodien laukumā dosies Rihards Finsters un Edgars Točs, ar kuru cīņassparu pirmajās divās spēlēs bija par maz, lai tiktu pie uzvaras. Pasaules čempionāta debitanti pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (14:21, 21:19, 13:15) piedzīvoja sāpīgu zaudējumu beļģiem Drīsam Kūkelkorenam un Tomam van Vallem, bet otrajā mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) atzina grupas favorītu Vjačeslava Karasilņikova un Ņikitas Ļamina no Krievijas pārākumu.

Līdz ar to šodien Finteram ar Toču bija priekšā cīņa par izdzīvošanu pret Marokas pludmales volejbolistiem Mohamedu Abišu un Zuheiru Elgravī, kuri pirmajās divās spēlēs piedzīvoja salīdzinoši drošus zaudējumus, vien otrajā setā pret Beļģijas duetu ievelkot tā galotni (22:24). Pirmo reizi mača favorīti ir latvieši, kuriem vajadzētu uzvarēt un iekļūt ja ne uzreiz izslēgšanas turnīrā, tad vismaz pārspēļu kārtā. Abi dueti savā starpā tiksies plkst. 14:30 pēc Latvijas laika 2. laukumā.

Tikmēr Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam šodien priekšā daudz sarežģītāks, bet tajā pašā laikā ne tik atbildīgs uzdevums - uzvarēt B grupā. Latvijas vadošais duets pirmajā spēlē ieskrējās un pārspēja Venecuēlas pāri ar 2-0 (21:19, 21:11), bet otrajā mačā salauza vāciešus Markusu Bekermanu un Larsu Fligenu ar 2-0 (21:19, 21:15). Tagad vajadzēja tikt galā ar Kataras pludmales volejbolistiem Džefersonu Pereiru un Šerifu Junusi.

Džefersons un Šerifs pirmajā mačā negaidīti pārliecinoši pieveica vāciešus, bet otrajā mačā pret Venecuēlas pāri pamanījās pat zaudēt vienu setu. Spēle gan nozlēdzās katariešiem labvēlīgi ar rezultātu 2-1 (21:18, 22:24, 15:10). Tam gan nevajadzētu iemidzināt Samoilovu un Šmēdiņu, jo katarieši ar labu sniegumu var sagādāt problēmas jebkuram duetam. Jāpiezīmē, ka duets, kurš uzvarēs grupā, uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā. B grupas izšķirošā dueļa sākums plkst. 16:30 pēc Latvijas laika 2. laukumā.

Abas latviešu duetu spēles, kā arī jebkuru citu maču pasaules čempionātā var vērot internetā reģistrējoties mājaslapā https://www.beachvienna.com/en/1257... sadaļā "Beachstream" (Nav nepieciešams, ja iepriekš reģistrēts profils "MajorSeries" lapā).

48 komandas sākotnēji ir sadalītas 12 apakšgrupās, kuru ietvaros aizvada viena apļa turnīrus – katra ar katru. Turnīru pēc apakšgrupu sacensībām turpina visu grupu divas spēcīgākās, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvušās komandas. Astoņas atlikušās trešo vietu ieguvušās komandas tiks sadalītas četros pāros, kuru uzvarētāji arī iekļūs izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Grupu uzvarētājiem nav jāpiedalās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, bet tie sāk šo turnīra fāzi ar otro kārtu. Kopumā čempionātā tiks aizvadītas 216 spēles. Kā vīri tā dāmas pasaules čempionātā dalīs viena miljona ASV dolāru lielo naudas balvu. Pasaules čempioni saņems 60 000 ASV dolāru, bet sudraba un bronzas medaļnieki attiecīgi par 15 un 25 tūkstošiem mazāk.

Izmantotie resursi:FIVB Beach Volleyball World Championship...Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties