06.10.2015. 22:17
Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijas regulārās sezonas turnīra A grupā šovakar norisinājās divas spēles. ''Saldus'' savā laukumā 79:66 apspēlēja ''BJBS Rīga/ Pārdaugava / LU'', bet ''Turība'' tika galā ar ''Jugla/EMERALD'' pretestību - 89:71.

Kā jau iepriekš ziņots, 2. divīzijas turnīrā šogad startē 18 komandas, kuras turnīra pirmajā posmā ir sadalītas divās grupās katrā pa deviņām vienībām. ''BJBS Rīga/ Pārdaugava / LU'' pirmajā spēlē ar 66:71 piekāpās BS ''Ogre'', ''Saldus'' savstarpējā mačā pieveica Biznesa augstskolu ''Turība'' (77:67), bet ''Jugla/EMERALD'' aizvadīja pirmo spēli sezonā.

''Saldus'' un ''BJBS Rīga/Pārdaugava/LU'' spēle iesākās ar ļoti rezultatīvu pirmo ceturtdaļu, kuru ar 27:20 uzvarēja mājinieki. Rīdzinieki visas spēles gaitā labi turējās līdzi rezultātā, tomēr izšķirošajā ceturtdaļā saldenieku pārsvars bija izteikts un galarezultātā pat pārliecinoša uzvara ar 79:66. Kārlis Žunda uzvarētājiem izcēlās ar 25 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām. Viesiem pa 12 punktiem guva Arnis Bebrišs un Reinis Morics.

Lai gan jau pēc pirmajām desmit minūtēm ''Turība'' spēlē pret ''Jugla/EMERALD'' bija vadībā ar sešiem punktiem (20:14), izšķirošā bija otrā ceturtdaļa, kurā studenti pretinieku grozā salādēja 32 punktus, pēc puslaika iegūstot 52:30. Otro puslaiku ''Turība'' varēja aizvadīt bez sasprindzinājuma, pāris punktus no pārsvara zaudējot, tomēr svinot drošu panākumu ar 89:71. 23 punkti un astoņas bumbas zem groziem Rihardam Adiņam. ''Jugla/EMERALD'' sastāvā ar 19 punktiem labākais bija Klāvs Krastiņš.

Rīt LBL 2. divīzijas turnīrā norisināsies četras spēles. ''Valmiera/Ordo-2'' - ''VEF skola'' (18:30), BS ''Ogre'' - ''Vidzemes Augstskola / Valmiera Glass'' (19:00), RSU - ''Mārupes SC'' (19:00), Ventspils Augstskola - ''BJBS Rīga/DSN /Sporta bode'' (19:00).

BK Saldus - BJBS Rīga/Pārdaugava/LU 79:66 (27:20, 18:19, 17:21, 17:6)BK Saldus: Žunda 25, Pīternieks 16, Baumanis 11, Līcītis 9, Bāča 7, Buiķis 6, Zalkovskis 3, Reķis 2BJBS Rīga/Pārdaugava/LU: Bebrišs 12, Morics 12, Ozolinkevičs 11, Melderis 9, Arnītis 9, Immers 7, Klegeris 3, Ozoliņš 3, Dronka, Ķerpulis, Rozenšteins, Liepa

BA Turība - Jugla/EMERALD 89:71 (20:14, 32:16, 20:24, 17:17)BA Turība: Adiņš 23, Muižnieks 20, Endzels 12 (9 rez.p.), Ate 11, Skvarnavičs 10, Pavlovskis 4, Mičulis 3, Dumburs 2, Blumbergs 2, Martins 1, Stacēvičs 1, LibertsJugla/EMERALD: Krastiņš 19, Ščerbinskis 15, Vīksne 11, Stikuts 7, Bulāns 6, Pētersons 6, Tiļčiks 3, Kļaviņš 2, Borovskis 2, Keziks, Liepiņš

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība