05.08.2015. 09:35
Basketbola klubs "Saldus", finansiālu apsvērumu dēļ, pieņēmis lēmumu šajā sezonā nestartēt Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1. divīzijā. Saldenieki atgriezīsies LBL 2. divīzijas turnīrā.

BK "Saldus" vadība, saskaņojot savu lēmumu ar Saldus novada pašvaldību, šosezon nolēmusi pāriet atpakaļ uz LBL 2. divīzijas turnīru, pēc divām sezonām Latvijas spēcīgāko basketbola klubu sabiedrībā. Saldenieki izsaka cerību ar laiku atgriezties augstākajā divīzijā, bet šis gads tiks veltīts, lai pievērstos vietējās sporta dzīves pilnveidošania.

"Šāds lēmums pieņemts vairāku iemeslu dēļ, bet nozīmīgākais no tiem ir apstāklis, ka iepriekšējās sezonas lielākais sponsors nolēmis pārtraukt sniegt finansiālu atbalstu basketbola klubam “Saldus”, kā rezultātā trūkst finansējums, lai nodrošinātu kvalitatīvu startu 1. divīzijas turnīrā. Tāpat par esošo finansējumu nav iespējams atalgot augsta līmeņa sportistus. Saldus novada pašvaldība un citi iepriekšējo gadu atbalstītāji ir gatavi turpināt sadarbību ar BK “Saldus”, teikts kluba izplatītajā paziņojumā.

BK "Saldus" ceļazīmi uz LBL 1. divīziju nopelnīja 2012./2013. gada sezonā, kad kļuva par LBL2 čempioniem. LBL1 debijas sezonā saldenieki trenera Madara Rogas vadībā izcīnīja 12 uzvaras, ieņemot desmito vietu turnīrā. Savukārt pērnajā sezonā Gunta Endzela vadībā ar 8 uzvarām BK "Saldus" ieņēma devīto vietu.

Jaunajā sezonā LBL1 dalībnieku pulkā apstiprinātas "VEF Rīga", BK "Ventspils", BK "Jēkabpils", "Liepāja/Triobet", "Jūrmala/Fēnikss", "Barons/LDz", BK "Valmiera", "Latvijas Universitāte" un turnīra jaunpienācēji BK "Ogre".

Izmantotie resursi:BK "Saldus"Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties