22.02.2014. 20:15
Šodienas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) pie negaidīta zaudējuma tika "Valmiera", kas izbraukumā ar rezultātu 76:82 atzina "Saldus" pārākumu, bet pie uzvarām tika arī "Jūŗmala/Fēnikss" un "Latvijas Universitāte". "Liepāja/Triobet", pateicoties Roberta Freimaņa diviem punktiem pēdējās sekundēs, viesos ar 71:69 pieveica "Barons kvartālu".

BK ''Jelgava'' šonedēļ piedzīvoja ievērojamas pārmaiņas - kluba pameta tā ilggadējais līderis Edgars Krūmiņš, pārceļoties uz BK ''Valmiera'', bet Artūrs Dušelis turpmāk pārstāvēs ''Barons kvartāls''. Tikmēr ''Latvijas Universitāte'' spēli aizvadīja bez Armanda Gintera un uzvaru nodrošināja pēdējā ceturtdaļā, kad guva 35 (!) punktus (rezultatīvi spēlēja Artūrs Lūsis), beigās izcīnot uzvaru ar 97:75.

Artūra Visocka-Rubeņa vadītā komanda uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām (37 pret 28), grozam uzbruka ar labu precizitāti (2p. - 55%, 3p. - 39%, 1p. - 96%) un iemeta divreiz vairāk soda metienu nekā mājinieki (22 pret 11). Studenti piespieda Vjačeslavu Skidanu nopelnīt piecas piezīmes, kas ''Jelgavas'' baltkrievu centram laukumā ļāva pavadīt tikai nedaudz ilgāk par pusspēli (21min.).

Uzvarētāju sastāvā labāko spēli šosezon aizvadīja uzbrucējs Mārtiņš Darģis, kurš guva 22 punktus (2p. - 7/11, 3p. - 2/3, 1p. - 2/2) un savāca 11 atlēkušās bumbas, sasniedzot savus sezonas labākos rādītājus abās minētajās kategorijās. BK ''Jelgava'' labā 18 punkti un trīs pārķertas bumbas Artūram Bricim.

Dubultos četri "Jūrmala/Fēnikss" spēlētāji guva vairāk par desmit punktiem un komanda ar 88:60 droši pārspēja "LMT Basketbola Akadēmiju", izcīnot savu 17. uzvaru 27 aizvadītajās spēlēs. Uzvarētājiem Aigars Šķēle izcēlās ar 14 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, Atis Ozols pievienoja 13 punktus, deviņas bumbas un sešas piespēles. Junioru izlases kandidātu vidū ar desmit punktiem izcēlās Aivars Stikuts un Jānis Ramšs.

Tikmēr Saldū risinājās aizraujošs duelis, kurā debitante "Saldus" uzņēma medaļu pretendenti un pagājušās sezonas trešo spēcīgāko komandu "Valmieru". Viesi sāka pārliecinoši (pirmajā ceturtdaļā 27:16), taču turpinājumā rezultativitāte valmieriešiem kādu laiku vairs nebija sabiedrotā. Trešo ceturksni uzvarot ar 18:9, Saldus pārņēma vadību. 51 sekundi pirms spēles beigām pēc savainojuma ierindā atgriezies Dāvis Geks ar diviem soda metieniem panāca mīnus viens (74:75), bet jau nākamajā uzbrukumā "Saldus" lietuviešu aizsargs Stašis ar trejaci atjaunoja četru punktu pārsvaru mājiniekiem.

Pēc ātras atbildes Gabrāna personā divu punktu vērtībā pārtraukumu atkal ņēma saldenieki. Tajā izrunātais acīmredzot palīdzēja, uzreiz realizēti divi soda metieni, neitralizēts valmieriešu uzbrukums un vēl divi sodiņi, kas ļāva svinēt negaidītu, bet patīkamu uzvaru ar rezultātu 82:76.

"Valmierai" tas bija devītais zaudējums 27 spēlēs. 19 punktus guva Ernests Kalve, 14 pievienoja Sandis Amoliņš, bet 12 Kristapam Dārgajam. Visa mača rezultatīvākais spēlētājs gan bija cits - saldenieku aizsargs Nauris Miezis sameta 21 punktu, lietuviešu leģionārs Raimunds Danis pievienoja 18 punktus un deviņas bumbas, bet Kristam Pīterniekam 12 punkti un sešas bumbas.

Dāvis Zonne guva deviņus punktus pirmajā puslaikā, kamēr liepājnieku rezultatīvākais bija komandas kapteinis Artis Ate ar 13 punktiem, un "Liepāja/Triobet" pēc 20 minūtēm bija vadībā ar 40:34. Trešajā ceturksnī Ilmārs Bergmanis iemeta septiņus punktus, Apsītis piecus un "baroni" panāca izlīdzinājumu (52:52).

Pēdējās ceturtdaļas ievadā, nesen atgriezies "Baronā", Dušelis izvirzīja vadībā rīdziniekus, kuri, esot uz viļņa, piecās minūtēs panāca jau plus 12 (67:55). Sekoja 12 liepājnieku punkti pēc kārtas, un pusotru minūti pirms beigām tablo atkal vēstīja neizšķirtu - 67:67. Pēc minūts pārtraukuma Pīdžejs Hils turpināja iesākto, atjaunojot viesu vadību. Astoņas sekundes pirms beigām Salvis Mētra iemeta divus soda metienus un pie 69:69 Liepāja pieprasīja pārtraukumu. Atlikušo laiku Liepāja izmantoja gandrīz pilnībā un divas sekundes pirms beigām Roberts Freimanis atnesa uzvaru viesiem - 71:69.

"Liepājas/Triobet" 17. uzvarā rezultatīvākie bija trīs spēlētāji uzreiz - pa 16 punktiem guva Artis Ate, Arnolds Helmanis un Pīdžejs Hils, otrajam arī septiņas bumbas, trešajam - astoņas. Uzvaras metiena autors Freianis iemeta sešus punktus un izcīnīja sešas bumbas. "Baroniem", kam tas bija 14. zaudējums 28 mačos, pa 12 punktiem sameta Kārlis Apsītis un Salvis Mētra, bet 11 punkti Ilmāram Bergmanim.

Jelgava - LU 75:97 (20:19, 14:20, 22:23, 19:35)Jelgava: Bricis 18 (3 pārķ.b.), Kanbergs 15, Skidans 10, Bērziņš 9, Rugājs 8, Čunda 6, Justovičs 6, Silavs 3, Paegle.LU: Darģis 22 (11 atl.b.), Lūsis 20, Strazdiņš 15, Aizpurs 9, Bikše 8 (6 rez.piesp.), Saknītis 8, Ošiņš 7, Večens 2, Zēbergs, Rēķis.

Jūrmala/Fēnikss - LMT BA 88:60 (21:16, 17:11, 24:20, 26:13)Jūrmala: Šķēle 14, Ozols 13, Mediss 13, Dilevka 12, Gromovs 9, Rozenbergs 9, Krūmiņš 8, Stumbris 8, Liepa 2.LMT BA: Ramšs 10, Stikuts 10, Melderis 9, Mežnieks 8, Birkāns 7, Krauklis 7, Raimo 6, Strādnieks 3, Caune, Šiliņš.

Saldus - Valmiera 82:76 (16:27, 22:16, 18:9, 26:24)Saldus: Miezis 21, Danis 18, Pīternieks 12, Stašis 11, Vītols 7, Patmalnieks 5, Pabērzs 4, Līcītis 4, Reķis.Valmiera: Kalve 19, Amoliņš 14, Dārgais 12, Gabrās 8, Elksnis 8, Geks 8, Krūmiņš 5, Cipruss 2, Saulītis, Žvīgurs.

Barons kvartāls - Liepāja/Triobet 69:71 (20:27, 14:13, 18:12, 17:19)Barons: Apsītis 12, Mēra 12, Bergmanis 11, Zonne 9, Dušelis 7, Čoders 6, Čavars 6, Rozītis 4, Rubenis 2, Mednis, Epners.Liepāja: Hils 16, Ate 16, Helmanis 16, Mažuis 10, Freimanis 6, Miglinieks 5, Leiteris 2, Paipa.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība