27.10.2015. 22:08
Šovakar trešo panākumu Latvijas sieviešu handbola Virslīgas spēlē izcīnīja Salaspils sporta skolas komanda, kas otro reizi sezonā pieveica vicečempiones LSPA un pakāpās uz ceturto pozīciju turnīra tabulā.

Abas komandas šosezon jau reizi ir tikušās – vienā no čempionāta pirmajām spēlēm salaspilietes pretinieču laukumā uzvarēja ar 32:27, bet vēlāk Salaspils komandai tika piešķirta tehniskā uzvara ar 10:0, jo LSPA sastāvā bija pieteiktas un spēlēja nelicencētas spēlētājas. Kopš tā laika abas komandas aizvadījušas vēl pa četrām spēlēm. Salaspils handbolistes pēc trim neveiksmīgām spēlēm pēdējā spēļu kārtā pārsteidza pērnās sezonas čempiones "Latgols", savā laukumā viņas sakaujot ar 32:25. Savukārt LSPA piedzīvoja vēl četras neveiksmes.

Šīvakara spēli veiksmīgāk iesāka LSPA, izvirzoties vadībā jau pēc 24 sekundēm, kad precīzi meta Marija Zaščerinska, bet devītās minūtes sākumā pēc Elīnas Balandas trīs vārtiem pēc kārtas panāca jau 6:3. LSPA izdevās noturēt vadību gandrīz visa puslaika garumā, tomēr nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz puslaika beigām Marija Sokologorska panāca izlīdzinājumu (10:10). Pirmās 30 minūtes gan savā labā noslēdza LSPA – 11:10.

Otro puslaiku vareni iesāka salaspilietes, kas guva piecus vārtus pēc kārtas, ne tikai pirmoreiz pārņemot vadību, bet arī iegūstot četru vārtu pārsvaru – 15:11. Vēlāk mājinieces panāca +5, un, lai gan pusotru minūti līdz spēles beigām viešņām izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam (25:24), Salaspils sporta skolas komanda nosargāja uzvaru – 27:24.

Panākums Salaspils handbolistēm ļāvis iekrāt sešus punktus un pakāpties uz ceturto vietu turnīra tabulā, apsteidzot Jēkabpils sporta skolu, kas gan aizvadījusi par vienu spēli mazāk. Seši punkti ir arī "REIR Dobele" (arī aizvadījusi par spēli mazāk).

Salaspils SS – LSPA 27:24 (10:11)Salaspils: Potapova 9, Salmane 8, Agarkova 3, Vītola 2, Šilova 2, Sokologorska 2, Volodina 1.LSPA: E. Balanda 6, Makarova 6/4, Zaščerinska 5, Skābarde 2, Saveljeva 2, Mārtiņa 1, V. Balanda 1, Niedra 1.