05.10.2015. 21:11
Polijas pilsētā Vroclavā no 2. līdz 4. oktobrim norisinājās desmitais Eiropas frisbija klubu čempionāta finālturnīrs, kur vīriešu divīzijā bronzas godalgas izcīnīja Latvijas stiprākā komanda Salaspils WT, kas ir līdz šim nebijis sasniegums Latvijas frisbija vēsturē. Ventspils frisbija klubam 12. vieta jauktajā grupā.

Augusta vidū Salaspils WT devās uz Tallinu, kur norisinājās Eiropas klubu čempionāta ziemeļu reģiona atlases turnīrs, kur piedalījās stiprākās komandas no Somijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Salaspilieši šo turnīru aizvadīja bez zaudējumiem un izcīnīja uzvaru un elites vietu, kas dod priekšrocības Eiropas klubu čempionāta finālturnīrā – garantētu vietu astotdaļfinālā. Arī Ventspils komandai izdevās izcīnīt pirmo vietu un ceļazīmi uz Poliju.

Turnīrs solījās būt grandiozs, jo šogad Eiropas klubu čempionāts svinēja savu desmit gadu jubileju. Čempionātā piedalījās labākās komandas no visas Eiropas - 24 vīriešu, 12 jauktajā un desmit sieviešu divīzijā. Ikviena no šīm komandām vēlējās stāties uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Latvijas komandām ir liels gods piedalīties tik augsta līmeņa turnīros, jo mēroties spēkiem ar Eiropas vadošajām frisbija komandām sanāk ļoti reti.

Pirmajā dienā Salaspils WT nācās cīnīties ar trim citām elites komandām. Pirmie Salaspils frisbijistiem pretī stājās Centrāleiropas stiprākā komanda – Mooncatchers no Beļģijas. Spēles sākumā bija vērojama līdzīga cīņa, bet spēles beigas labāk padevās beļģiem – rezultātā Salaspils komandai piedzīvots pirmais zaudējums ar rezultātu (9:15). Nākamie pretinieki bija CUSB La Fotta, kas ir Itālijas stiprākais frisbija klubs. Itālijas komanda spēja kontrolēt spēles gaitu un izcīnīt pārliecinošu uzvaru (8:15). Pēdējā dienas spēlē Salaspils WT pretinieki bija pēdējo trīs gadu Eiropas un pēdējo 15 gadu Lielbritānijas čempioni – Clapham Ultimate. Šo spēli salaspilieši gaidīja ar ļoti lielu nepacietību, lai gan zināja, ka izredzes uzvarēt ir niecīgas. Jau pirmajos punktos, pretinieku nenovērtēti, Salaspils WT spēja izvirzīties vadībā un noturēt pārsvaru līdz pat puslaika pārtraukumam. Otrajā puslaikā briti spēja izlīdzināt rezultātu, un spēle ritēja punkts punktā līdz pat beigām. Izšķirošo punktu veiksmīgāk izdevās nospēlēt Salaspils WT komandai, gūstot fantastisku uzvaru ar rezultātu (15:14).

Otrajā dienā Salaspils WT gaidīja astotdaļfināls pret Catchup Graz no Austrijas. Spēles sākumu salaspilieši iesāka miegaini, un austrieši uzreiz to izmantoja, izvirzoties vadībā ar trīs punktu pārsvaru. Turpmākajā spēles gaitā pārliecinoši dominēja Salaspils WT un izcīnīja uzvaru (15:11). Ceturtdaļfinālā salaspiliešu pretinieki bija otrs titulētākais Lielbritānijas frisbija klubs - Chevron Action Flash. Spēles sākums labāk padevās britiem, bet jau līdz puslaika pārtraukumam Salaspils WT spēja izvirzīties vadībā un noturēt pārsvaru līdz pat spēles beigām (15:14). Pusfinālā Salaspils frisbijistiem otro reizi nācās cīnīties ar Clapham Ultimate. Šoreiz briti bija noskaņojušies cīņai, jo zināja, ka Salaspils WT nav ar pliku roku ņemami. Clapham parādīja pārliecinošu sniegumu un spēja uzvarēt spēlē (9:15).

Trešajā turnīra dienā Salaspils WT mazajā finālā atkārtoti cīnījās ar Beļģu klubu Mooncatchers. Spēle ritēja punkts punktā, abām komandām ik pa brīdim esot vadībā, līdz pat beigām. Izšķirošo punktu bez kļūdām aizvadīja Salaspils WT komanda un spēja izcīnīt bronzas godalgas (15:14). Jāpiemin, ka līdz šim nevienai Latvijas komandai nebija izdevies gūt medaļas šāda līmeņa sacensībās.

Par čempioniem jau ceturto gadu pēc kārtas kļuva Clapham Ultimate no Lielbritānijas, kas finālā ar rezultātu (15:8) pārspēja Itālijas stiprāko klubu - CUSB La Fotta. Spēles gara balvu izcīnija Crazy Dogs no Šveices.Starp turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem atrodas arī divi salaspilieši – 3. vietā Reinis Otisons ar 37 lietderības punktiem (17 piespēlēm un 20 noķertiem diskiem zonā) un 7. vietā Jānis Bernāns ar 32 lietderības punktiem (10 piespēlēm un 22 noķertiem diskiem zonā).

Kapteinis – Mārtiņs Gusārs, Aigars Ancāns, Arvīds Ondrups, Arvīds Žanis Orlovskis, Didzis Malderis, Ģirts Betmanis, Igors Minovs, Jānis Bernāns, Mārtiņš Kasparāns, Miks Sniķeris, Reinis Otisons, Roberts Apinis un Toms Ābeltiņš.