11.07.2016. 20:36
Pagājušās nedēļas nogalē Vaidavā norisinājās Latvijas čempionāts frisbijā jauktajām komandām. Par čempioniem jau ceturto gadu pēc kārtas kļuva "Salaspils FK" frisbijisti, pie medaļām izdevās tikt arī Ogres un Ventspils komandām.

Latvijas frisbija čempionātā šogad piedalījās desmit komandas, kas bija sadalītas divās apakšgrupās, katrā pa piecām vienībām. Pirmajā turnīra dienā komandas izspēlēja apļa spēles, pēc kurām tika noskaidrots vietu sadalījums apakšgrupās.

Otrajā turnīra dienā komandas aizvadīja izslēgšanas spēles, lai noskaidrotu vietu sadalījumu turnīrā. Spēlē par 9.vietu tikās "Ventspils 2" un Ogres Frisbija kluba otrā komanda. Puslaika pārtraukumā ar minimālu pārsvaru devās ventspilnieki (4:3), bet otrajā puslaikā Ogres komanda, izmantojot zonas aizsardzību, neļāva pretiniekiem gūt nevienu punktu, kamēr paši spēja zonā tvert 12 piespēles, rezultātā pārliecinoša uzvara 15:4.

Par 7.vietu cīnījās Daugavpils Universitāte un Salaspils junioru otrā komanda. Spēles pirmā daļa krietni labāk padevās salaspiliešiem, kuri spēja gūt sešu punktu pārsvaru (12:6). Cīņas turpinājumā Daugavpils komanda samazināja rezultāta starpību uz pusi (11:14), kas nozīmēja, ka latgaliešiem uzvarai nepieciešami vēl četri punkti pēc kārtas. Veiksmīgi spēlējot uzbrukumā un izmantojot pretinieku kļūdas, Daugavpils Universitāte spēja paveikt neticamo un izcīnīja ne tikai uzvaru spēlē (15:14), bet arī 7.vietu Latvijas čempionātā.

Spēlē par 5.vietu tikās "Sirocco Ultimate" no Rīgas un "Salaspils Jr". Spēles sākumā vadībā spēja izvirzīties Salaspils juniori, bet jau līdz puslaika pārtraukumam vadību izdevās pārņemt "Sirocco". Otrajā puslaikā rīdzinieki spēja palielināt savu pārsvaru un svinēt uzvaru visā spēlē - 14:10.

Mazajā finālā tikās gandrīz mājinieki valmierieši un Ventspils frisbija klubs. Jau spēles sākumā ventspilnieki spēja iegūt nelielu pārsvaru (5:3). Neskatoties uz daudzajām iespējām, valmieriešiem tā arī neizdevās samazināt rezultātu starpību. Ventspils komanda izcīnīja bronzas godalgas - 10:6.

Finālā jau trešo reizi četros gados tikās "Salaspils FK" un Ogres komandas. Pašā spēles sākumā Ogres frisbijisti spēja izvirzīties vadībā (3:1), bet jau līdz puslaika pārtraukumam rezultāts tika izlīdzināts (6:6). Otro puslaiku veiksmīgāk sāka Salaspils komanda, kas spēja gūt piecu punktu pārsvaru (13:8). Lai gan Ogres komandai izdevās samazināt rezultātu starpību, "Salaspils FK" frisbijisti kļuva par turnīra čempioniem jau ceturto gadu pēc kārtas - 15:12.