09.10.2015. 15:25
Piektdien, 9.oktobrī, Tallinā ar spēli starp Igaunijas čempionvienību “1182 Tallinn” un “TTT Juniorēm” sāksies ceturtais Latvijas – Igaunijas līgas čempionāts. Pamatturnīrā piedalīsies septiņas Latvijas komandas, cīnoties par tiesībām spēlēt Latvijas – Igaunijas līgas Final 6 turnīrā, kā arī Latvijas sieviešu čempionāta izslēgšanas spēlēs. Jaunās čempiones kļūs zināmas aprīļa beigās. 

PAR LATVIJAS – IGAUNIJAS LĪGU. Pamatturnīrā piedalās 11 komandas, kuras līdz Ziemassvētkiem izspēlēs viena apļa turnīru. Septiņas pārstāv Latviju (“TTT Rīga”, SK “Cēsis”, “RSU/Merks”, “Latvijas Universitāte”, “Vega 1/Liepāja”, “TTT Juniores” un Latvijas U16 izlase), četras – Igauniju (“1182 Tallinn”, Tallinas Universitāte, “Audentes” un Tartu Universitāte). Piecas labākās (katrai valstij garantētas vismaz divas vietas) kopā ar Somijas čempionvienību Lapenrantas “Cats” pēc Jaungada divos apļos cīnīsies par četrām ceļazīmēm uz Final 6. Pārējās sešas komandas divos apļos cīnīsies par 7. un 8.vietu, kas dos tiesības pārspēlēs ar 5. un 6.vietas ieguvējām cīnīties par tiesībām piedalīties Final 6.

PAR LATVIJAS ČEMPIONĀTU. Latvijas Sieviešu basketbola līgas izslēgšanas turnīrā aprīlī piedalīsies četras labākās Latvijas komandas pēc Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem. Pusfinālā sērijas līdz divām uzvarām, finālā – līdz trim uzvarām.

PAR LATVIJAS KOMANDĀM. Valsts čempionvienība “TTT Rīga” sastāvā iesaistījusi vairākas Latvijas valstsvienības dalībnieces un kandidātes, gatavojot komandu startam ne tikai LBS rīkotajās sacensībās, bet arī FIBA kausa izcīņā un Austrumeiropas Sieviešu līgā. Vicečempiones SK “Cēsis” krasi atjauninājušas sastāvu. Liepājas komandu papildinājušas bijušās “Cēsu” spēlētājas Kristīne Silarāja, Ieva Vītola un Ilze Jākobsone. “RSU/Merks” vienībai pievienojusies “Latvijas Universitātes” pērnās sezonas līdere Vineta Bīriņa, kā arī notikusi māsu Aizsilu rokāde (valstsvienības dalībniece Kate atgriezusies “TTT Rīga”, bet Ance turpmāk spēlēs studentu komandā). “TTT Juniores” sastāvā spēlēs daudzas 1999.gadā dzimušās spēlētājas, kuras gatavojas pasaules U17 čempionātam. Savukārt U16 izlases jaunajā modelī talantīgākās 2000./2001.gadā dzimušās spēlētājas iegūs lietderīgu pieredzi, gatavojoties nākamvasar paredzētajam Eiropas kadetu čempionātam.

PAR SPĒĻU TRANSLĀCIJĀM. Interesantāko spēļu translācijas varēs redzēt internetā.

PAR SOCIĀLAJIEM PROJEKTIEM. Sadarbībā ar klubiem arī šogad tiks īstenots projektu “Basketbola labie darbi”.

Visu komandu sastāvi un spēļu grafiks: LSBL

Seko un uzzini pirmais:Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties