11.12.2014. 06:15
Ceturtdien plkst.11.12 tiek sākta biļešu tirdzniecība uz nākamā gada septembrī gaidāmā Eiropas čempionāta basketbolā Rīgas apakšgrupas spēlēm.Sākot ar ceturtdienu, būs pieejamas biļešu paketes uz visām piecām Latvijas izlases spēlēm....

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Sākot ar ceturtdienu, būs pieejamas biļešu paketes uz visām piecām Latvijas izlases spēlēm. Sēdvietas cena uz vienu maču būs diapazonā no 15 līdz 45 eiro, līdz ar to paketes maksās no 75 līdz 225 eiro. Paketes būs iespējams iegādāties visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās.

Tāpat ceturtdien Sportland veikalos Igaunijā sāksies šīs valsts Basketbola federācijai rezervēto biļešu pārdošana uz visām Igaunijas izlases spēlēm, ieskaitot cīņu ar Latviju.

Savukārt Latvijā biļetes uz vienu maču būs iespējams iegādāties no pirmdienas, 15.decembra. Tad arī tās neierobežoti būs pieejamas pārējās valstīs. Gaidāms, ka uz spēlēm, kurās nepiedalīsies ne Latvijas, ne Igaunijas, ne Lietuvas izlase, varēs iegādāties biļetes par īpašu cenu.

Šīs cenas būs spēkā līdz 1.februārim.

Kā zināms, Latvijas izlase Rīgas apakšgrupā tiksies ar Lietuvu, Ukrainu, Beļģiju, Čehiju un Igauniju. Pēc provizoriskā kalendāra, Latvijas izlase pirmo maču aizvadīs 5.septembrī ar Beļģiju, bet nākamajās divās dienās sacentīsies arī ar Čehiju un Lietuvu. Ceturtajā spēlē 9.septembrī mājiniekiem pretī stāsies Ukraina, bet apakšgrupu spēles 10.septembrī noslēgsies ar Latvijas cīņu pret Igauniju.

Visi Latvijas izlases mači sāksies plkst.18.30.

Kā zināms, Latvijas Basketbola savienība (LBS) aicinājusi līdzjutējus iegādāties biļetes pēc iespējas laicīgāk.

Starptautiskie noteikumi neuzliek rīkotājiem pienākumus lielu biļešu daudzumu rezervēt dalībvalstīm. Patlaban rīkotājiem ir saistošs tikai LBS līgums ar Igaunijas Basketbola federāciju, saskaņā ar kuru kaimiņiem garantētas 3000 biļetes uz katru Igaunijas izlases spēli. Tāpat ir mutiska vienošanās ar Lietuvas Basketbola federāciju (LKF), ka tiks rezervētas 500 biļetes uz visām Lietuvas izlases spēlēm organizētajiem faniem, kuri uz Rīgu brauks ar LKF rekomendāciju un tiks izvietoti vienā sektorā, saskaņojot fanu atribūtikas ienešanu un lietošanu arēnā.

Igaunijas Basketbola federācijai rezervētas biļetes uz kompakti izvietotiem sektoriem. Vienā sektorā tiks izvietoti arī Lietuvas fani, kuri brauks ar LBF rekomendācijām. Pērkot biļetes brīvajā tirdzniecībā, nekādi ierobežojumi nepastāv.

Pēc tradicionālās prakses, Ukrainas, Beļģijas un Čehijas federācijām tiks piedāvāts iegādāties ierobežotu biļešu skaitu.

Eiropas čempionāta pārējo apakšgrupu turnīri paralēli notiks Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija) un Zagrebā (Horvātija). Apakšgrupu četras spēcīgākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, ko tās, sākot ar astotdaļfinālu, no 12. līdz 20.septembrim aizvadīs Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalīsies jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties