08.01.2015. 14:39

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādē, kas risināsies 6. un 7.februārī, sacensību programmā ir iekļauti septiņi sporta veidi – biatlons, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, snovbords, hokejs, slidošana un kamaniņu sports. Tiesa, kamaniņu sporta sacensības notiks Siguldā no 12. līdz 14.februārim.

Sacensību organizatori izglītības iestāžu komandu pieteikumus gaidīs līdz 2.februāra vakaram. Pieteikties var elektroniski organizatoru mājaslapā www.olimpiade.lv.

Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādi jau 20.reizi organizē LOK sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Tās ir kompleksas sacensības, ko rīko ar mērķi noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes. Olimpiādes uzdevums ir popularizēt Olimpisko kustību, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs un motivēt tās atbalstīt jaunatnes sportu.

Pagājušajā gadā Latvijas jaunatnes ziemas olimpiāde nenotika neraksturīgo meteoroloģisko laikapstākļu dēļ. Latvijā bija sala un sniega trūkums, tāpēc ziemas sporta sacensības nevarēja sarīkot.

Savukārt 2013.gadā Latvijas pilsētas un novadi kopumā apvienoja 1125 jaunatnes ziemas olimpiādes dalībniekus no 131 skolas, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija distanču slēpošanā, otrs populārākais sporta veids izrādījās kalnu slēpošana, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija snovbords. Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Alūksnes novada vidusskola aiz sevis atstājot Madonas Valsts ģimnāziju un Cēsu 2.pamatskolu.

1992.gadā notika pirmās Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet 1994.gadā - ziemas sporta veidos. Tās notika, balstoties uz olimpisko spēļu tradīcijām. Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta dalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, olimpiskās lāpas aizdegšanu un olimpiskā karoga pacelšanu. 2002.gadā Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes olimpiādi ar vairāk nekā 5000 dalībniekiem no visas Latvijas.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties