07.08.2015. 08:11

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

FIDE prezidentam paredzēta tikšanās ar LŠF prezidentu Pēteri Šmidri, FIDE Baltijas zonas prezidentu Āri Ozoliņu, kā arī Igaunijas un Lietuvas šaha federāciju vadītājiem, lai apspriestu Baltijas valstu un Eiropas šaha aktualitātes un nākotnes plānus.

Iļumžinovs piektdien piedalīsies "Open” turnīra apbalvošanā, bet sestdien atklās ātrspēles un komandu turnīrus, kā arī Superturnīru. FIDE prezidents Liepājā ir viesojies jau vairākas reizes, akcentējot "Liepājas rokādes" īpašo lomu reģiona šaha dzīvē. Dalību turnīrā ir apstiprinājuši vairāk nekā simt šahistu no astoņām valstīm, viņu starpā arī vairāki labākie pašmāju lielmeistari un starptautiskie meistari, tostarp Igors Kovaļenko, Daniels Frīdmans, Arturs Neikšāns, Normunds Miezis, Ņikita Meškovs, liepājnieks Vadims Daškevičs, kā arī vairāki ārzemju lielmeistari Zurabs Azmaiparažvili un Aleksandrs Halifmans. Savu dalību šaha festivālā apstiprinājusi arī Latvijas ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pirmo turnīru, kas kļuva par aizsākums „Liepājas rokādei”, pašreizējais festivāla galvenais organizators un direktors, FIDE meistars Āris Ozoliņš kopā ar domubiedriem noorganizēja 1994.gadā. Tas bija kā tradīciju turpinājums Liepājas slavenajam šaha turnīram "Tautu draudzība”, kas notika pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados ar līdz pat 500 šahistu piedalīšanos.

Festivālā līdz svētdienai notiks četri šaha turnīri - Superturnīrs ar astoņu šahistu piedalīšanos, "Open", komandu un ātrspēles turnīrs.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties