01.12.2017. 12:42

"Ja Rodžers Federers un Rafaels Nadals joprojām uzvar, kaut kas nav kārtībā. Neredzu nevienu uzlecošo zvaigzni," norādīja Marats Safins. Kopš viņa 2005. gada uzvaras Austrālijā aizvadīts 51 "Grand Slams" turnīrs. 49 no tiem uzvarējis Federers (36 gadi), Nadals (31), Novaks Džokovičs (30), Endijs Marejs (30) un Stens Vavrinka (32). Vienīgie izņēmumi ir Huans Martins del Potro un Marins Ciličs.

"Nesaku, ka mūsu laiki bija paši labākie. Tomēr brīdī, kad es augu, ATP turnīros uzvarēja 16, 17 un 18 gadus veci tenisisti. Tagad viņi par profesionāļiem kļūst tikai 25 gadu vecumā. Nesaprotu, kāpēc tā notiek," sacīja Safins. "Spēlētāji beidza karjeras 30 gadu vecumā. 32 gados jau biji dinozaurs. Tagad redzi tenisistus, kuri turpina cīnīties 38 gados. Jaunajiem nav pietiekami augsts līmenis. Ja 38 gados vari paskriet un esi pirmā rakete pasaulē – tas nozīmē, ka ar pārējiem spēlētājiem kaut kas nav kārtībā."

Safins gan norādīja, ka viņam patīkot 22 gadus vecais austrālietis Niks Kirjoss, tomēr viņš nebija drošs par to, vai Kirjosam un citiem jaunajiem talantiem izdosies sasniegt virsotnes. "Ja vēlies būt pats labākais, Nadals un Federers ir jāuzvar tagad. Paskatieties uz Mareju un Džokoviču – viņi vadošos tenisistus apspēlēja jau 19 un 20 gados. Mūsdienās no jaunajiem to neredz." Safins 20 gadu vecumā kļuva par "US Open" čempionu un pasaules ranga 1. numuru.

Izmantotie resursi:Marat Safin interview: 'If Federer and Nadal...Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties