04.06.2015. 18:21
Čehijas tenisiste Lūsija Šafāržova ceturtdien sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu. Pusfināla mačā ar 13.numuru izliktā Šafāržova ar 7-5, 7-5 pārspēja sacensību septīto numuru Serbijas tenisisti Anu Ivanoviču.

• Viljamsa smagā cīņā sasniedz «Roland Garros» astotdaļfinālu 2015. g. 31. maijs
  • Ivanoviča un Šafāržova kā pirmās sasniedz Francijas atklātā čempionāta pusfinālu 2015. g. 2. jūnijs

Pirmo setu čehiete iesāka neveiksmīgi, zaudējot trīs geimus, tajā skaitā vienu pie savas serves. Tomēr rezultātam esot 3-5, Šafāržova uzvarēja pie pretinieces serves, bet jau nākamajā geimā panāca neizšķirtu. Arī 11.geimā čehiete uzvarēja pie Ivanovičas serves, bet nākamajā geimā nodrošināja sev uzvaru ar 7-5.

Otro setu tenisistes iesāka, katra uzvarot pie savas serves, bet trešajā Ivanoviča savu servi zaudēja, kas nākamajā geimā Šafāržovai ļāva izvirzīties vadībā ar 3-1. Turpmākos piecus geimus sportistes uzvarēja pie savām servēm un cīņas rezultāts pēc deviņiem geimiem bija 5-4 par labu čehietei. Desmitajā geimā Šafāržova nerealizēja mačbumbu, ko izmantoja Serbijas tenisiste, kura panāca neizšķirtu 5-5.

Nākamajā geimā arī Ivanoviča zaudēja pie savas serves, Čehijas sportistei izvirzoties vadībā. Savukārt 12.geimā Šafāržova nerealizēja savu pirmo mačbumbu, taču otro izmantoja un arī otrajā setā svinēja uzvaru ar 7-5.

Par Francijas atklātā turnīra čempiones godu čehiete spēlēs pret sacensību pirmā numura Serēnas Viljamsas un ar 23.numuru izliktās šveicietes Tīmeas Bašinski dueļa uzvarētāju.

Kā zināms, pirms tam ceturtdaļfināla cīņā čehiete ar 7-6 (7:3), 6-3 pārspēja turnīra 21.numuru Garvinji Mugurusu no Spānijas.

Savukārt astotdaļfinālā Šafāržova pirmdien pamanījās no turnīra izslēgt pagājušā gada Francijas atklātā čempionāta finālisti krievieti Mariju Šarapovu.