04.06.2015. 18:00
Sešos mačos nezaudējot ne seta, Lucija Šafāržova ceturtdien, 4. jūnijā, Parīzē sasniedza karjeras pirmo "Grand Slam" finālu vienspēlēs. Čehijas tenisiste pusfinālā ar 7:5, 7:5 pieveica 2008. gada čempioni Anu Ivanoviču, kura pirmajā setā izsēja 5:2 pārsvaru, bet otrajā pēc izglābšanās tomēr nespēja izvairīties no zaudējuma.

Lai arī Lucijai Šafāržovai šodien nebija pirmais "Grand Slam" pusfināls (pērn Vimbldonā zaudēts Petrai Kvitovai), Čehijas tenisiste Parīzē tik tālu vēl nebija tikusi un cīņas ievadā bija manāmi uztraukusies. Šafāržova jau pirmajā servēšanas reizē tika nobreikota. Ar eisu atspēlēta pirmā breikbumba, bet pēc tam kļūda spēlē pie tīkla.

Ana Ivanoviča turpretī sāka ļoti pārliecinoši un ar "visu vai neko" tenisu ātri ieguva trīs geimu pārsvaru. Šafāržova pamazām iejutās spēlē un septiņas minūtes ilgušajā sestajā geimā atspēlēja divas breikbumbas, izvairoties no vēl lielākām problēmām. Šim uzvarētajam geimam bija liela nozīme, jo Lucijai vēlāk izdevās atspēlēties.

2008. gada čempione Ivanoviča bija vadībā ar 5:2, spēlēja lieliski, taču tad pēkšņi salūza un nespēja izservēt 1. setu, devītajā geimā pēc "forehand" sitiena tīklā nokļūstot iedzinējos ar 15:40. Šafāržova realizēja otro breika iespēju. Čehiete teicami atsita Ivanovičas servi, bumbiņai piezemējoties uz sānu līnijas un "atverot" kortu nākamajam sitienam, kas ļāva uzvarēt geimā. Šafāržova pēc tam noturēja servi, panākot izlīdzinājumu – 5:5.

Ivanovičas labi zināmās problēmas ar serves tehniku viņai maksāja vēl vienu zaudētu serves geimu. Anai 11. geimā divas dubultkļūdas, pēc tam vēl viena neprecizitāte, iesitot tīklā, un Šafāržovai atkal 15:40 jeb divas breikbumbas. Šafāržova šoreiz realizēja jau pirmo iespēju, labi "dziļumā" atsitot serbietes servi.

Ivanovičai nākamajā geimā bija iespēja labi sākt, uzvarot pirmo punktu, taču viņa vienkāršā situācijā rupji kļūdījās pie tīkla. Šī neprecizitāte ļoti labi raksturoja viņas spēli pēdējās desmit minūtēs. Šafāržova 1. setā gandrīz bija iedzinējos ar 1:5, taču no 2:5 spēja uzvarēt piecos geimos pēc kārtas!

Ivanoviča arī 2. setu sāka mazliet labāk nekā sāncense, taču šoreiz viņai agru breiku iegūt neizdevās. Šafāržova otrajā geimā ar eisu un "forehand" sitienu atspēlēja divas breikbumbas. Ivanovičas serve bija haotiska, tāds pats arī viss teniss trešajā geimā, pēc kura Šafāržovai bija jau seta un breika pārsvars.

Tāpat kā mača ievadā, arī cīņas finišā Šafāržova bija jūtami uztraukusies un nespēja izservēt maču. Pie rezultāta 5:4 nervi ņēma virsroku. Lucijai geimā trīs dubultkļūdas, no tām pēdējā bija mačbumbas izspēlē. Ivanoviča nespēja izmantot trīs breikbumbas, tomēr pie breika tika ar ceturto mēģinājumu, kad viņai paveicās, jo pretinieces sistā bumbiņa, skārusi tīklu, piezemējās autā – 5:5.

Ivanovičai no izglābšanās jēgas nebija, jo viņa arvien spēlēja slikti, atkal zaudēja servi, un Šafāržova ar otro mēģinājumu izservēja maču – 7:5, 7:5. Šafāržova Ivanoviču Parīzē divos setos pārspēja arī pagājušajā gadā, toreiz 3. kārtas mačā uzvarot ar rezultātu 6:3, 6:3. Čehijas tenisistei piecas uzvaras pēdējos sešos mačos pret Ivanoviču un kopējā bilancē 6:3 pārsvars.

Šafāržova 28 gadu vecumā sasniegusi pirmo "Grand Slam" finālu vienspēlēs. Viņai jau ir viens tituls dubultspēlēs, kas šogad "Australian Open" izcīnīts ar amerikānieti Betāniju Mateku-Sendsu. Starp citu, abas vēl turpina cīņu Parīzē, kur sasniegušas pusfinālu. Šafāržova un Mateka-Sendsa ceturtdaļfinālā pārspēja ranga pirmo duetu Martina Hingisa/Sanja Mirza.

Šafāržova ir pirmā Čehijas tenisiste "French Open" vienspēļu finālā kopš 1981. gada, kad par čempioni kļuva Hana Mandlīkova. Šafāržova pēc "French Open" pirmo reizi WTA rangā iekļūst Top 10. Parīzē nopelnītie punkti viņai ļaus arī tikt sezonas ieskaites Top 8. Gada astoņas labākās tenisistes oktobrī Singapūrā sacentīsies "WTA Finals" turnīrā.Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties