29.06.2015. 23:00
Pagājušā gada Vimbldonas pusfināliste un nesen "French Open" finālā spēlējusī Čehijas tenisiste Lucija Šafāržova izglābās no zaudējuma Vimbldonas 1. kārtā, trīs setos ar rezultātu 3:6 7:5, 6:3 pieveicot amerikānieti Elisoni Riski. Dāmu turnīra pirmajā dienā divos mačos fiksēts rezultāts 6:0, 6:0.

Elisona Riske uz zālāja seguma jūtas kā zivs ūdenī. Amerikānietei ir savdabīgs sasniegums. Proti, viņa karjeras pirmās 13 uzvaras WTA pamatturnīros guva tieši uz zālāja seguma. Un 12 no šīm 13 uzvarām tika izcīnītas trīs dažādos gados Birmingemā. Tikai pēc 13. uzvaras uz zālāja viņa beidzot guva pirmo panākumu uz cita seguma, 2013. gada augustā uzvarot Vašingtonā uz "hard".

Lucijas Šafāržovas šodienas uzstāšanos mača pirmajā pusē vienā vārdā vislabāk var nosaukt par haosu. Viņa darbojās pārāk pavirši, lai izvairītos no deficīta. Riske tajā pašā laikā spēlēja teicami, ļoti ātri uzņēma bumbiņu un darbojās augstā tempā. Šafāržova tādā tenisā amerikānietei nespēja tikt līdzi, tomēr paspēja izglābties.

Riske pie rezultāta 6:3, 5:4 servēja par uzvaru mačā. Šafāržova tobrīd vienā geimā izcēlās ar trim spēcīgiem "backhand" uzbrukumiem, neļaujot Riskei izservēt maču. Elisona nākamajā geimā, atsitot autā pretinieces otro servi, neizmantoja iespēju iegūt tiesības otro reizi servēt par uzvaru mačā. Šafāržova panāca 6:5, kam sekoja čehietes "sausais" breiks. Riske 2. setu pabeidza ar dubultkļūdu, bet 3. setā zaudēja, esot vadībā ar 2:0.

Riske tikai vienreiz (1-10) pieveikusi Top 10 spēlētāju, kas viņai izdevās 2013. gadā pret citu čehu kreili, ar 6:3, 6:0 sagraujot Petru Kvitovu. Šafāržova pērn Vimbldonā sasniedza karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu, šo rezultātu šovasar uzlabojot ar tikšanu līdz finālam "French Open".

Turnīra galvenā favorīte Serēna Viljamsa sāka smagnēji pret kvalifikāciju izgājušo Margaritu Gasparjanu, nokļūstot iedzinējos ar 1:3. Krievijas tenisiste neizmantoja iespēju iegūt divu breiku pārsvaru, to nācās nožēlot, jo Viljamsa ātri atspēlējās un svinēja uzvaru ar rezultātu 6:4, 6:1. Serēna uzvarējusi pēdējos trīs "Grand Slam" turnīros un tuvāko divu nedēļu laikā lūko otro reizi karjerā izcelties ar četrām "major" turnīru uzvarām pēc kārtas.

Šodien tika fiksēti divi "sausie" rezultāti. Pieckārtējā čempione Venusa Viljamsa nevienu geimu neatdeva Medisonai Brenglei. Jaunākā amerikāniete zaudējusi astoņus mačus pēc kārtas, turklāt visus divos setos. Viljamsa pamatturnīros trešo reizi uzvarēja ar 6:0, 6:0. Pēdējo reizi viņai tas izdevās pirms 10 gadiem Stambulā pret Spānijas tenisisti Martu Marero. 35 gadus vecā Viljamsa, kura pēdējo no saviem pieciem Vimbldonas tituliem ieguva 2008. gadā, pirmdien izcīnīja 74. uzvaru Vimbldonā, noķerot Štefiju Grāfu. Vairāk uzvaru šajā turnīrā ir tikai Martinai Navratilovai (120) un Krisai Evertai (96).

Savukārt Andrea Petkoviča tukšā atstāja Čārlstonas iedzīvotāju Šelbiju Rodžersu, kurai šobrīd domas aizņem kas cits, ne teniss. Šelbija zaudējusi piecus mačus pēc kārtas, kā arī deviņas no pēdējām desmit cīņām. Petkovičai karjeras otrā "sausā" uzvara. Pirmā tika gūta pagājušā gada aprīlī Čārlstonā pret spānieti Lurdesu Domingesu Lino.

Vimbldonas dāmu turnīrā 12:0 rezultāts nebija fiksēts kopš 2009. gada, kad Mariona Bartoli sagrāva Junjanu Čanu. Šosezon piecas tenisistes spējušas uzvarēt ar 12:0. Pirmās trīs bija Karolīna Pliškova, Zarina Dijasa un Marija Irigojena.