15.10.2015. 09:25

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Priekšlikumus otrajam lasījumam deputāti varēs iesniegt līdz 29.oktobrim.

Grozījumi Krimināllikumā paredzēti cīņai pret sarunātajām spēlēm Latvijas profesionālajā sportā.

Izmaiņas paredzēs atbildību par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām, paredzot brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ja manipulācijas ar sporta spēļu rezultātiem būs saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, sodīt varēs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt, ja šo noziedzīgo nodarījumu būs veikusi organizēta grupa vai tas būs izdarīts lielā apmērā, varēs sodīt ar cietumsodu līdz pieciem gadiem.

Tieslietu ministrija (TM) iepriekš uzsvērusi, ka, sportam komercializējoties, attīstās arī veidi, kā sarunāt rezultātus un sacensību gaitu, lai gūtu materiālu vai citu labumu. Tāpēc TM vadībā, piesaistot Krimināllikuma darba grupu un nozares speciālistus, izstrādāti grozījumi Krimināllikumā un arī Sporta likumā, lai ieviestu kriminālatbildību par sporta spēļu sarunāšanu. Krimināllikumā paredzēts jauns pants "Manipulācijas ar sporta sacensībām".Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties