03.12.2016. 22:55

Bufalo ''Sabres'' svinējusi uzvaras pēdējās divās spēlēs, bet ''Sabres'' pretiniece Atlantijas okeāna divīzijā Bostonas ''Bruins'' pēdējos divos mačos uzvarējusi tikai vienu reizi. ''Bruins'' gan veicas labāk, jo līdz šai spēlei komanda ieņēma trešo vietu, kamēr ''Sabres'' atradās pēdējā vietā savā divīzijā.

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons laukumā pavadīja tikai 8:39 minūtes, kuru laikā izpildīja vienu spēka paņēmienu, turklāt vienīgais viņa metiens pa vārtiem tika bloķēts. Latvietis šovakar spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Viljamu Karjē un Dereku Grantu, turklāt malējā, nevis centra uzbrucēja pozīcijā.

Pirmajā trešdaļā abas komandas kādu brīdi demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, tomēr tas nebija uz ilgu laiku. Zemgus Girgensons kādā no epizodēm lūkoja mest pa vārtiem, taču ripu nobloķēja Džo Morovs. Nedaudz vēlāk Girgensons izpildīja spēka paņēmienu pret Kevanu Milleru, taču tās arī bija spilgtākās latvieša epizodes pirmajās 20 minūtēs.

''Bruins'' turpinājumā nomētāja ''Sabres'' vārtus un neļāva mest pa saviem. Kādā no epizodēm tas atmaksājās ar vārtu guvumu, kad no zilās līnijas meta Brendons Karlo un ripas lidojuma virzienu nedaudz pamainīja Davids Krejči, panākot 0:1. Turpinājumā labu izdevību nerealizēja Breds Marčands, trāpot pa vārtu pārliktni.

Otrajā trešdaļā Bufalo spēlēja jau daudz labāk, vairāk apdraudot pretinieku vārtsargu. Mājiniekiem izdevās gūt vienus vārtus, kad pēc piespēles ripa atsitās pret Braiena Džiontas slidu un ielidoja tīklā. Tiesneši kādu brīdi apspriedās, vai vārtu guvums būtu jāskata, tomēr lēma par labu ''Bruins'' un to neieskaitīja. Džionta par šādu lēmumu nebija pārsteigts.

Pēdējo trešdaļu Bufalo iesāka ar dažiem vētrainiem uzbrukumiem, radot pamatīgu burzmu pie pretinieku vārtiem. Kādā no epizodēm Aikels ieturēja meistarīgu pauzi un veica izcilu piespēli Kodijam Fransonam, tomēr viņa metienu no asa leņķa atvairīja Tūka Rasks. Tiesnesis nākamajā epizodē pieņēma diskutablu lēmumu atstāt mazākumā Bufalo, kad Džeiks Makeibs ar nūju uzsita pa kājsargu bijušajam ''Sabres'' hokejistam Timam Šalleram.

Kails Okposo pēc brīža izpildīja spēcīgu metienu, tomēr kārtējo reizi glāba Rasks. Bostonas rindās viltīgi nospēlēja Patrīss Beržerons, kurš ripu vārtu virzienā uzsita gaisā ar savu cimdu, pats apslidoja vārtus un guva vārtus, panākot 0:2. Bufalo nepalika atbildi parādā, jo Evanders Keins guva savus pirmos vārtus kopš 22. marta ar asu metienu no tuvas distances - 1:2.

''Sabres'' aizsargs Rasmuss Ristolainens pamatlaika izskaņā nopelnīja iespēju savai komandai spēlēt vairākumā, tomēr arī šo iespēju mājinieki neizmantoja. Dens Bailsma pēdējā minūtē laukumā laida sesto spēlētāju, no ledus noņemot Lēneru. ''Bruins'' tika pie ripas, kad Bufalo vārtos vārtsarga nebija, tomēr Maršanda metienu pašaizliedzīgi bloķēja Raiens O'Railijs. Spēle noslēdzās ar ''Sabres'' zaudējumu.

Vārti: 14:10 Krejči (Karlo, Bakess) 0:1, 47:44 Beržerons (Pastrnaks, Maršands) 0:2, 49:12 Keins (Reinhārts) 1:2Soda minūtes: 4:6Metieni: 36:33Vārtsargi: Robins Lēners – Tūka Rasks

Izmantotie resursi: Official Site of the National Hockey League |...