04.03.2014. 08:05
Zemgus Girgensona pārstāvētais NHL klubs Bufalo „Sabres” piedzīvojis pirmo zaudējumu pēc olimpiādes pārtraukuma, ar 2:3 piekāpjoties Dalasas „Stars”.

, nra.lv, Sports

Girgensons šajā mačā nopelnīja vien divas soda minūtes, bet lielisku maču aizvadīja vārtsargs Jūnass Enrūts, tiesa, aizkavēt „Stars” treneri Lindiju Rafu no 600. uzvaras gūšanas nespēja arī viņš.

No „Blues” iemainītais vārtsargs Jaroslavs Halāks par nepiedalīšanos šajā spēlē bija paziņojis jau svētdien, kas arvien vairāk pastiprina aizdomas, ka slovāks drīzumā varētu tikt aizmainīts. Savukārt ierindā bija cits jaunpienācējs, Kriss Stjuarts, kurš spēlēja otrajā maiņā, kamēr Zemgus Girgensons bija savas trešās maiņas centrā.

Laukumā latviešu uzbrucējs pavadīja 14 minūtes, tiesa, četras no tām, aizsargājoties mazākumā, un punktus neguva. Viņa rēķinā divi izdarīti metieni, četri spēka paņēmieni un vienreiz Girgensons pretinieku metienu bloķēja.

Maču Girgensons noslēdza ar neitrālu lietderības koeficentu, par kuru viņam un visai komandai jāpateicas zviedru vārtsargam Jūnasam Enrūtam, ar kura darbības palīdzību pirmo periodu „Sabres” noslēdza ar pārsvaru 1:0, lai arī mājinieki uzbruka nesalīdzināmi bīstamāk. „Stars” izdarīja 16 metienus periodā, „Sabres” – piecus, taču pretuzbrukumā divi pret vienu lielisku piespēli pāri noguldītajam aizsargam izdarīja Mets Mulsons, un rezultātu atklāja Tailers Eniss.

Otrajā periodā „Stars” pārņēma vadības grožus, gūstot vienus vārtus trešdaļas sākumā, otrus – pašās beigās. Vēlreiz gan sevi pierādīja Bufalo pirmā maiņa, un Eniss guva savus šīs nakts otros vārtus, taču 51. minūtē „Stars” izmantoja vairākumu un uzvarēja ar 3:2. Dalasai iespēja spēlēt vairākumā bija veselas sešas reizes, un par vienu no tām atbildīgs arī Girgensons – pirmā perioda beigās viņš paklupināja Eriku Koulu.

Līdz ar to aprāvusies „Sabres” trīs uzvaru sērija un piedzīvots pirmais zaudējums pēc olimpiādei veltītā pārtraukuma, turklāt šis zaudējums piedzīvots pret treneri Lindiju Rafu, kuru Bufalo no sava kluba atlaida pagājušā gada februārī pēc 15 gadu ilgas sadarbības. Rafam šonakt bija īpaša spēle, jo izcīnītā uzvara bija 600. viņa trenera karjerā (571 no tām izcīnīta ar „Sabres”). „Stars” šobrīd ar 68 punktiem ieņem piekto vietu Centrālajā divīzijā un ir pirmā „virs stīpras” izslēgšanas spēļu zonā.

Savukārt par mača pirmo zvaigzni par spīti zaudējumam tika atzīts „Sabres” vārtsargs Enrūts, kurš atvairīja 36 no 39 metieniem, bet no "Blues" iemainītais Stjuarts atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficentu mīnus divi.

Tikmēr Minesotā savu piekto uzvaru mājās pēc kārtas izcīnīja „Wild”, kura ar 3:2 pieveica „Flames”. Līdzīgu mājas panākumu sēriju bija gatava paturpināt arī „Maple Leafs”, kura bija sakrājusi septiņas uzvaras Toronto pēc kārtas, taču ar 1:2 nācās atzīt „Blue Jackets” pārākumu. Uzvaras vārtus guva Artjoms Aņisimovs, un šosezon Kolumbusas komanda pieveikusi „Maple Leafs” visās trijās savstarpējās spēlēs.