20.11.2015. 09:24
Bufalo Sabres komanda, arī šoreiz spēlējot bez savainotā latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona, ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Sentluisas Blues vienībai.

Mājinieki divreiz izvirzījās vadībā, taču Sabres divreiz atspēlējās, panākot izlīdzinājumu un izraujot pagarinājumu. Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja Blues vienību pārstāvošais Kevins Šatenkirks, bet 1:1 panāca Sems Reinherts. Mājiniekus atkal vadībā izvirzīja krievu uzbrucējs Vladimirs Tarasenko, bet neizšķirtu 2:2 panāca Raiens O'Reilijs.

Pagarinājumā vārti netika gūti, savukārt pēcspēles metienu sērijā uzvaras bullīti guva Aleksandrs Stīns no Blues komandas.

Tikmēr Girgensons šajā mačā nepiedalījās veselības likstu dēļ. Latviešu hokejists izlaidīs vēl vismaz vienu spēli, jo viņš nav devies komandai līdzi šajā izbraukuma sērijā. Tāpat Girgensons šonedēļ nebija aizvadījis nevienu treniņu ar savu vienību.

Kā zināms, pagājušās sestdienas mačā pret Sanhosē Sharks vienību brīdī, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecas minūtes, Sharks uzbrucējs Tomijs Vingelss notrieca latvieti, kā dēļ Girgensonam bija jādodas uz ģērbtuvēm. Vingelss par pārkāpumu gan nesaņēma sodu, turklāt noraidījumu par rupjību saņēma Sabres spēlētājs Karlo Kolaiakovo, kurš aizstāvēja Girgensonu.

Latviešu uzbrucējs vēlāk gan atgriezās uz ledus, tomēr, viņam atrodoties laukumā, Sabres pagarinājumā ielaida vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, tādējādi pārtraucot trīs uzvaru sēriju.

Iepriekš vienība pavēstīja, ka Girgensons vēl nav pilnībā atguvies no šī incidenta.

Latvijas uzbrucējs šosezon 17 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, kā arī izpelnījies neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Tampabejas Lightning ar Benu Bišopu vārtos ceturtdien savā laukumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pieveica Ņujorkas Rangers komandu, tādējādi pārtraucot viesu kluba deviņu uzvaru sēriju.

Uzvaras vārtus mājinieki guva vien minūti un piecas sekundes līdz pamatlaika beigām, kad precīzu metienu uz Ņujorkas komandas sargātajiem vārtiem izdarīja soms Valteri Filpula. Zīmīgi, ka arī mača rezultātu šajā spēlē atklāja šis Somijas hokejists. Tikmēr vienīgos vārtus Ņujorkas kluba labā guva Dominiks Mūrs.

Uz Bišopa vārtiem šajā duelī meta 21 ripu, viņš atvairīja 20.

Kā zināms, pēc traumas izdziedēšanas krievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, kurš piedalījās iepriekšējā spēlē, aizvadīja divus mačus Lightning Amerikas Hokeja līgas (AHL) fārmklubā Sirakjūsas Crunch, bet pēc tam tika izsaukts uz Tampabejas vienību, kamēr latvietis Kristers Gudļevskis tika nosūtīts uz AHL.

NHL Atlantijas divīzijas kopvērtējumā Sabres ar 18 punktiem 19 cīņās ieņem septīto pozīciju, bet Lightning ar 21 punktu 21 spēlē ir trešā. Savukārt Austrumu konferencē Bufalo klubam 12.vieta, bet Lightning atrodas četras pozīcijas augstāk.

Jau ziņots, ka par visu laiku labāko vārtu guvēju starp krievu hokejistiem beidzot kļuvis Aleksandrs Ovečkins, kura pārstāvētā Vašingtonas Capitals komanda ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 2:3 piekāpās Dalasas Stars vienībai.

Ovečkins, kurš nespēja gūt vārtus četras spēles pēc kārtas, precīzu raidījumu uz Dalasas komandas vārtiem veica otrajā periodā, kad panāca neizšķirtu 2:2.

Kopumā šie bija Ovečkina 484.gūtie vārti 777 NHL spēlēs. Tas ir par vienu precīzu ripu vairāk nekā Sergejam Fjodorovam, kurš aizvadīja 1248 spēles.