17.12.2014. 06:41
Nacionālās hokeja līgas mačā Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ar 1:5 cieta zaudējumu pret Vinipegas „Jets”, zaudējot pirmo maču pēdējās piecās spēlēs. Latviešu uzbrucējs spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens.

Pēc četru mājas spēļu sērijas, kuru Bufalo noslēdza ar četrām uzvarām, „Sabres” šonakt viesojās pie Rietumu konferencē septīto vietu ieņemošās Vinipegas „Jets”. Pirmo maču komandā šosezon aizvadīja Mihails Grigorenko, kurš tika izsaukts no AHL.

Pirmajā periodā „Jets” deva pretiniekiem iespēju pārņemt iniciatīvu un nopelnīja trīs noraidījumus, turklāt gandrīz pilnas divas minūtes „Sabres” varēja spēlēt pieci pret trim. Lielo vairākumu neizdevās izmantot, taču līgas sliktākā komanda vairākuma realizācijas ziņā tomēr izvirzījās vadībā, kad perioda pēdējā minūtē pēc ašas izspēles pēc iemetiena ar vieglu metienu vārtus guva Ņikita Zadorovs.

Tieši Zadorovs otrajā periodā nopelnīja noraidījumu par laika vilcināšanu, kas noveda pie 1:1. Drīz gan ”Sabres” atkal nokļuva vairākumā, taču pēc iemetiena pretinieku zonā tika pieļauts ātrais uzbrukums divi pret vienu, kuru noslēdza Mihaels Frolīks, aizsākot „Jets” sagrāvi. Līdz perioda beigām savus otros vārtus guva Marks Šeifels, pēc tam vairākumu izmantoja Evanders Keins, bet 53. minūtē tika panākts arī graujošais 5:1.

Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 20:10 minūtes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem (izgājiena divi pret viens laikā, lieliski nospēlēja vārtsargs), bloķēja vienu pretinieku metienu, kā arī pielietoja vienu spēka paņēmienu. Girgensons spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens un jau ierasti daudz spēlēja nevienādos sastāvos – četras minūtes vairākumā un 3:39 mazākumā. Starp citu, statistika vēsta, ka šī ir pirmā spēle šosezon, kurā Girgensons laukumā bijis vismaz 20 minūtes, bet komanda zaudējusi. Iepriekšējās astoņās šādās spēlēs „Sabres” vienmēr bija tikusi pie uzvarām.

Vienīgo „Sabres” vārtu autors Zadorovs maču pabeidza ar sliktāko lietderības koeficientu (mīnus trīs), kamēr komanda pieredzēja, kā tiek aprauta tās četru uzvaru sērija. Bufalo gan var sevi mierināt, ka joprojām aktīva tās mājas spēļu uzvaru sērija (sešas pēc kārtas), kuru naktī uz 21. decembri pārbaudīs Kolorado „Avalanche”.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League