01.07.2015. 22:23
NHL klubs Bufalo "Sabres" pielicis punktu šaubām par drafta otrā numura Džeka Aikela ierašanos komandā un noslēdzis trīs gadu līgumu ar komandu. Savukārt Toronto "Maple Leafs" uz Pitsburgas "Penguins" aizmainījusi savu līderi Filu Keselu.

Džeks Aikels iepriekšējā sezonā pārstāvēja Bostonas Universitāte NCAA un pirms drafta nebija konkrēti apstiprinājis, ka atstās studentu līgu. Pēc drafta Aikels publiski izteicās, ka vēlētos spēlēt NHL jau 2015./16. gada sezonā, un šovakar tas tika apstiprināts ar trīs gadu līguma noslēgšanu. Aikels saņems maksimāli iespējamos 925 tūkstošus dolāru sezonā, taču līgumā paredzētas vairākas prēmijas, kas kopējo summu var pacelt trīs miljonu apmērā.

Pēc profesionālā līguma noslēgšanas Aikels vairs nevarēs atgriezties Bostonas Universitātē, kur viņš teorētiski vēl varēja aizvadīt trīs sezonas. Aikels spēlē centra uzbrucēja pozīcijā, tāpat kā viņa jaunais komandas biedrs Zemgus Girgensons. "Sabres" gatavojas parakstīt līgumu ar vēl vienu centra uzbrucēju, proti, nesen iemainīto Raienu O`Railiju, kura pašreizējā līgumā vēl atlicis viens gads.

Tikmēr Toronto "Maple Leafs" atvadījusies no uzbrucēja Fila Kesela, kurš aizmainīts uz Pitsburgas "Penguins". Kopā ar Keselu aizmainīti Tailers Bigss un Tims Ēriksons - pirmais NHL vēl nav uzspēlējis, bet Ēriksons četrās sezonās nospēlējis 93 spēles un pārstāvējis Zviedrijas izlasi 2013. gada pasaules čempionātā. Pret šiem spēlētājiem un drafta izvēli 2017. gadā Toronto ieguvusi aizsargu Skotu Haringtonu un uzbrucējus Kasperi Kapanenu un Niku Spalingu. Haringtons un Kapanens ir jaunie hokejisti, kuri NHL pagaidām nav iekļāvušies, bet Spalings pagājušajā sezonā aizvadīja 82 spēles Pitsburgas sastāvā un sakrāja 27 punktus.

Keselam vēl ir līgums uz septiņām sezonām par astoņiem miljoniem katrā. 23 gadus vecais ASV uzbrucējs Toronto spēlēja kopš 2009./2010. gada sezonas un 668 spēlēs savā NHL karjerā izcēlies ar 520 punktiem. Tiesa, viņam arī ne īpaši glaimojošs lietderības koeficients -75, no kura lielākā daļa iekrātā pagājušajā sezonā, kad Toronto palika priekšpēdējā vietā konferencē, bet Kesels gadu noslēdza ar -34.

Par pārējiem NHL šodien noslēgtajiem līgumiem un aktualitātēm iespējams uzzināt šeit

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties