03.01.2014. 06:34
Nacionālās hokeja līgas spēlē zaudējumu piedzīvojusi Bufalo „Sabres”, kura izbraukumā ar 1:4 piekāpās Minesotas „Wild”. Ne pārāk veiksmīga spēle Zemgum Girgensonam, kurš to pabeidza ar negatīvu lietderības koeficentu mīnus trīs.

„Wild” pirms šīs dienas spēles bija zaudējusi sešos mačos pēc kārtas (kluba antirekords), savukārt „Sabres” bija jākaunas par 10 izbraukuma spēļu zaudēšanu pēc kārtas. Skaidrs, ka vienai sērijai bija jākrīt, un, par nelaimi Bufalo līdzjutējiem, apstājās Minesotas „Wild” zaudējumu sērija.

Latviešu 19 gadus (5. janvārī apritēs 20) vecais uzbrucējs Zemgus Girgensons jau otro maču pēc kārtas ne pārāk sekmīgi nospēlēja aizsardzībā, savukārt uzbrukumā, līdzīgi kā pārējā komanda, punktus neguva. Laukumā viņš pavadīja 17 ar pusi minūtes, izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnot negatīvu lietderības koeficentu mīnus trīs.

Šāds pats koeficents arī viņa maiņas biedram un „Sabres” rezultatīvākajam spēlētājam metam Mulsonam. Girgensons, kuram bija viens no labākajiem lietderības koeficentiem komandā, pēdējās divās spēlēs nopelnījis -6.

Pēc vārtiem nabadzīga pirmā perioda „Wild” 25. minūtē ātri iegāja zonā un ātri izkārtoja vārtu guvumu, kura laikā uz zilās līnijas stāvot palika Girgensons. Nieka divas minūtes vēlāk bijušais „Sabres” spēlētājs Džeisons Pominvils ar ātru metienu vēlreiz pārspēja Raienu Milleru, un Pominvila pretspēlētājs tajā brīdī bija latviešu uzbrucējs.

„Sabres” perioda beigās arī iekrita pretuzbrukumā, un Džeisons Cukers panāca jau diezgan bezcerīgo 3:0. Ar mokām Bufalo komandai gan izdevās vienus vārtus atgūt (precīzs bija Meta Elisa metiens), un ar cerībām uz brīnumu tika nomainīts arī vārtsargs, taču brīnums nenotika, un „Wild” panāca 4:1.

Tas gan notika bez ripas raidīšanas vārtos, jo Kails Brodzjaks bija jau izrāvies pret tukšiem vārtiem, kad aizsargs Kristians Ērhofs viņu paklupināja. Noraidījums netika piešķirts un bullītis arī nē, jo pēc NHL noteikumiem šādā situācijā automātiski tiek ieskaitīti vārti. Turpat blakus Brodzjakam tobrīd bija arī Girgensons, kurš par to saņēma savu trešo dienas mīnusu.

"Sabres" piekāpās Minesotas komandai arī pirmajā savstarpējā spēlē šosezon (1:2). Ņemot vērā, ka komandas spēlē atšķirīgās konferencēs, trešo reizi šosezon tās varēs satikties tikai Stenlija kausa finālā. "Sabres" šobrīd ieņem pēdējo vietu līgā un zaudējusi 16 no 19 izbraukuma spēlēm.

Čikāgas „Blackhawks” šīs nakts spēles vidū atrada sevi iedzinējos ar 0:2 pret Metropoles divīzijas pēdējās vietas īpašnieci „Islanders”. Brenta Sībruka un Bena Smita vārtu guvumi gan palīdzēja vienu punktu iegūt, taču papildlaikā Kails Okposo nokārtoja „Islanders” samērā negaidīto uzvaru.

Vēl traģiskāk gājis Losandželosas „Kings”, kura cīņā pret Sentluisas „Blues” vārtus neguva, kamēr pretinieki to izdarīja veselas piecas reizes. Visus 30 pretinieku metienus atvairīja „Blues” vārtsargs Braiens Eliots, kurš šosezon piedzīvojis tikai vienu zaudējumu pamatlaikā (bilance 11-1-2), bet Sentluisas komanda uzvarējusi jau četrās spēlēs pēc kārtas un ieņem trešo vietu līgā.

„Hurricanes” un „Capitals” komanda otrā perioda sākumā nedaudz piemirsa, kā jāspēlē aizsardzībā, un pa abām četru minūšu laikā sameta piecus vārtus. Ar to gan izrādījās nepietiekami, lai noskaidrotu uzvarētāju papildlaikā, bet pagarinājumā Džefs Skiners izrāva uzvaru Karolīnas komandai.

Aizsardzība nebija prioritāte arī „Canadiens” un „Stars” spēlē, kurā Monreāla svinēja uzvaru ar 6:4, savukārt Kolumbusas „Blue Jackets” rindās ar uzvaras vārtiem debitējis Neitans Hortons, kurš sezonas sākumu izlaida traumas dēļ, bet vasarā noslēdz ilgtermiņa līgumu ar Kolumbusas vienību. Savu algu viņš sācis atpelnīt jau tagad, palīdzot ar 2:0 pieveikt Fīniksas „Coyotes”.