14.01.2015. 04:53
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) tikās divas Austrumu konferences komandas - Bufalo “Sabres” savā laukumā spēkiem mērojās ar Detroitas “Red Wings”. Mačā ar rezultātu 3:1 pārāki izrādījās Detroitas hokejisti. Neskatoties uz astoto zaudējumu pēc kārtas, šīs vakars atmiņā paliks ar Dominika Hašeka numura iemūžināšanu.

Dominiks Hašeks Nacionālajā hokeja līgā aizvadījs 16 sezonas, divas reizes saņemot Hārta trofeju un sešas reizes savā īpašumā iegūstot labākā sezonas vārtsarga balvu (Džordža Vezinas trofeja). Dominātors deviņas sezonas sargāja Bufalo vārtus, kļūstot par vienu labākajiem vārtsargiem visā līgā.

Detroitai šonakt nācās iztikt bez vārtsarga Džimija Hovarda, kurš pagājušajā spēlē pret Vašingtonas “Capitals” iedzīvojās cirkšņa savainojumā. Viņa vietu vārtos ieņēma čehs Petrs Mrazeks, bet “Sabres” gripas dēļ nevarēja palīdzēt uzbrucējs Kriss Stjuarts.

Spēle iesākās diezgan līdzīgi, abas komandas pirmās minūtes aizvadīja visai piesardzīgi. “Sabres” varēja gūt vārtus, kad Mets Molsons vienatnē nonāca pret Detroitas vārtsargu, taču aizsargs no muguras paspēja mazliet patraucēt, liedzot Molsonam gūt vārtus. Devītajā minūtē mājniece nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, (Bufalo “Sabres” ir sliktākā vairākumu realizācija visā līgā), taču neko prātīgu izveidot nespēja un pat pamanījās nonākt iedzinējos - Darens Helms nonāca divatā pret vienu Bufalo aizsargu un ar spēcīgu metienu augšējā stūrī pārspēja Noivirtu (0:1). “Red Wings” tie bija pirmie vārti mazākumā visā sezonā.

Otrajā trešdaļā “Sabres” izveidoja pāris labas iespējas, taču tad nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu. Detroitai bija vajadzīgas vien 17 sekundes, lai pārsvaru palielinātu. Džastina Abdelkadera metienu Noivirts atvairīja, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Gustavs Nīkvists, palielinot rezultāta starpību (0:2). Bufalo joprojām atradās mazākumā, bet iespēju atspēlēties sarežģīja Mets Eliss, nopelnot vēl vienu noraidījumu. Vairāk kā minūti “Sabres” nācās spēlēt trijatā, taču lai arī kā Detroitas hokejisti censtos, Noivirts spēlēja precīzi, palīdzot savai komandai izturēt spēli mazākumā.

Trešdaļas 14. minūtē pēc skaistas izspēles Maiks Vēbers vienus vārtus atguva, raidot ripu Mrazeka sargātajā vārtu stūrī (1:2). “Sabres” aizsargi diezgan pasīvi darbojās savu vārtu priekšā, par ko tika sodīti - Tomass Tatars četras minūtes pirms trešdaļas beigām Detroitai atgrieza divu vārtu pārsvaru (1:3). Tatrs izrādījās veiklākais vārtu priekšā, pirmais nonākot pie Noivirta atsistās ripas, neatstājot nekādas cerības Bufalo vārtsargam.

Trešajā trešdaļā iespējas gūt vēl kādus vārtus bija abām komandām, taču rezultāts palika nemainīgs un Detroitas "Red Wings" hokejisti varēja svinēt uzvaru pār Bufalo.

Latvietis Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 21 minūti un 55 sekundes (2:33 vairākumā), divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un bloķēja trīs Detroitas hokejistu metienus, spēli pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Sabres” zaudējusi astoto spēli pēc kārtas un ar 31 punktu atrodas pirmspēdējā vietā līgā. Savu nākošo spēli aizvadīs 16.janvārī, kad tiksies ar Minesotas “Wild” vienību.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222