22.01.2014. 06:17
Nacionālās hokeja līgas spēlē Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ar 3:4 piekāpusies Floridas „Panthers” un ar šādu rezultātu piedzīvojusi ceturto zaudējumu pēc kārtas. Latviešu uzbrucējs punktus nenopelnīja, bet spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficentu -1.

„Panthers” spēli uzsāka ar 26 pēc kārtas izturētu mazākumu sēriju, kuru jau trešajā minūtē pārtrauca „Sabres” uzbrucējs Drū Stefords. Bufalo, kura ir pārliecinoši mazrezultatīvākā NHL komanda šosezon, turpināja spēlēt rezultatīvi arī pārējā mača laika, atkal gūstot trīs vārtus, taču jau atkal ar to nepietika uzvarai.

Zemgus Girgensons, kurš ar punktiem nav izcēlies jau kopš 27. decembra jeb 10 spēlēs pēc kārtas, šonakt spēlēja trešajā maiņā ar Markusu Folinjo un Braienu Flinu, taču tieši šī maiņa devās laukumā kā pirmā mača sākumā. Kopumā latviešu uzbrucējs nospēlēja nedaudz vairāk nekā 15 minūtes, izdarīja pa vienam metienam un spēka paņēmienam un noslēdza spēli ar negatīvu lietderības koeficentu -1.

„Sabres” šis bija jau ceturtais zaudējums pēc kārtas, kurš piedzīvots ar 3:4, jo uz Steforda ātri gūtajiem vārtiem atbildēja Eda Džovanovska metiens, kuru vārtos pielaboja Džese Vinčesters. Septītajā minūtē gan Stefords bija vēlreiz precīzs, taču pirmā perioda beigās „Panthers” guva divus vārtus un pārņēma vadību. Abu vārtu zaudējumā grūti vainot vārtsargu Raienu Milleru – pirmajā atkal rikošets, bet otrajā „Sabres” uzbrucēji izvēlējās pavisam nepiemērotu laiku, kad nomainīties.

Otrā perioda izskaņā Floridas komanda savu pārsvaru dubultoja, kad viduszonā ieskrējās Niks Bjugstads – viņš apslidoja arī Girgensonu un iebrāzās „Sabres” zonā, lai izdarītu ļoti spēcīgu un precīzu metienu, kurš panāca 4:2. Trešajā periodā Bufalo bija vairākas iespējas vairākumā, un tā kopumā izdarīja vērā ņemamu spiedienu, taču atspēlēt izdevās tikai vienus vārtus, un zaudējums ar 3:4. Šī ir pirmā reize sezonā, kad "Sabres" pratusi gūt vismaz trīs vārtus četrās spēlēs pēc kārtas.

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Stefords, kurš diviem vārtiem pievienoja arī rezultatīvu piespēli, savukārt Millers atvairīja 18 no 22 metieniem, piekāpjoties veterāna Tima Tomasa priekšā (32 no 35). „Sabres” līdz ar to saglabā pēdējo vietu līgā, no priekšpēdējās vietas divīzijā, proti, „Panthers”, atpaliekot par 14 punktiem. Jāpiezīmē, ka vakar pret „Panthers” bezspēcīgi palika arī konferences līderi no Pitsburgas, zaudējot ar 1:5.

Ņujorkas „Islanders” rezultatīvā spēlē pratusi pieveikt bez vārtsarga Henrika Lundkvista (slimība) spēlējošo „Rangers” (5:3). Lai arī mača sākumā Riks Nešs guva divus vārtus un izvirzīja „Rangers” vadībā, Džona Tavaresa trīs rezultatīvas piespēles palīdzēja „Islanders” pārņemt mača gaitu un svinēt uzvaru. Savukārt spēlē Ņūdžersijā vietējā „Devils” ar 7:1 sakāva Sentluisas „Blues”, turklāt septiņu vārtu samešanai tai pietika ar tikai 23 metieniem. Jaromīrs Jāgrs guva savas karjeras 697. vārtus, bet „Blues” joprojām saglabā labāko vārtu attiecību NHL (+56).

Kolumbusas „Blue Jackets” izcīnījusi septīto uzvaru pēc kārtas, tādējādi uzstādot kluba rekordu – šonakt ar 5:3 pieveikta „Kings”. Tikmēr sausā savus pretiniekus atstājis Kari Lehtonens no „Stars” (4:0 pret „Wild”) un Kreigs Andersons no „Senators” (2:0 pret bez Aleksandra Ovečkina spēlējošo „Capitals”), bet līgas līdere Anaheimas "Ducks" ar 2:3 mājās piekāpusies Vinipegas "Jets". Tas bija "Ducks" sezonas pirmais zaudējums pamatlaikā savā mājas laukumā - pirms tam 22 spēlēs 20 uzvaras un divi zaudējumi papildlaikā vai pēcspēles metienos.